Подія була приурочена до роковин вбивства журналіста. Учасники акції памʼяті та солідарності зібралися біля могили журналіста, похованого через 16 років після вбивства. Згадали не тільки Ґонґадзе, а й усіх загиблих за часів незалежності країни українських медійників.
Про акцію пам’яті KВ передає згідно повідомлення “Детектор Медіа”.
“У мене одне бажання сьогодні – щоб настала справедливість для суспільства, для нашої родини, для Георгія, і Україна стала справді демократичною та справедливою державою для всіх, а не для окремої групи людей”, – сказала удова засновника “Української правди” Мирослава Ґонґадзе на пам’ятному заході.
Учасники акції памʼяті та солідарності тримали квіти й фотографії Георгія Ґонґадзе.
Біля могили Ґонґадзе назвали імена полеглих на російсько-українській війні журналістів.
Під час акції також лунали імена та звернення кримськотатарських журналістів, що зараз перебувають у місцях позбавлення волі за опір окупаційній російській владі у Криму.
Читайте: Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україні загинуло 39 журналістів – НСЖУ
Як нагадує “Детектор Медіа”, журналіст, засновник інтернет-видання “Українська правда” Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові.
У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналісту. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.
За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року. У липні 2021 року Верховний Суд залишив Пукача за ґратами довічно.
Засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.
Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі очільники МВС і ГПУ.
Сьогодні, у 22 річницю, видання “Українська правда” випустило редакційну колонку із закликом до нинішньої влади встановити та покарати замовників убивства Георгія Ґонґадзе.
Читайте: В Киеве открыли мемориальную доску Георгию Гонгадзе (фото)
Фото: Детектор Медіа