В Ірпені стартував прийом заявок на здобуття Літературної премії міста за 2024 рік. Премія, з найбільшим в Україні фондом у 500 тис. гривень, вручається у п’яти номінаціях, серед яких «Проза», «Поезія» та «Кращий твір військовослужбовця або ветерана війни з росією». До участі приймаються рукописи без вікових та географічних обмежень.
Про це, як дізналася КВ, повідомив ексміський голова Ірпеня, фундатор Літературної премії Ірпеня, Володимир Карплюк.
“Початок прийняття літературних творів на здобуття Літературної премії Ірпеня за 2024 рік, яку вручають щорічно 13 серпня наступного року. Преміальний фонд премії складає 500 тис. гривень, та є найбільшим в історії літературних премій України”, – повідомляють організатори.
Зокрема, літературна премія Ірпеня вручається у п’яти номінаціях: «Проза», «Поезія», «Література для дітей», «За вже видані книги українських авторів» та «За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією».
“До участі приймаються невидані раніше рукописи (крім номінації «За вже видані книги українських авторів»). Подавати роботи можуть автори без вікових та географічних обмежень. Обсяг та тематика творів – вільні. Дедлайн для подачі рукописів – 31 грудня кожного року. Для цьогорічного конкурсу кінцевий термін – 1 березня 2025 року”, – йдеться у повідомленні.
І додається, що для участі необхідно надіслати рукопис у форматі Microsoft Word разом із фото, біографією та контактними даними автора на електронну адресу: ykrnayka@gmail.com. У темі листа слід зазначити: «Літературна премія Ірпеня_НАЗВА НОМІНАЦІЇ».
“Премія створена для підтримки українських письменників та популяризації сучасної літератури. Товариство «ВІДВАЖНИХ» продовжує традицію розвитку літературного потенціалу України. Постійними партнерами Літературної премії Ірпеня є видавництво «Самміт-Книга» та Ірпінський ліцей інноваційних технологій”, – зауважив Карплюк.
Довідка КВ: Товариство “ВІДВАЖНИХ” щороку підтримує проведення Всеукраїнського пленеру “Намальований Ірпінь” та міжнародного фестивалю письменників та перекладачів «Кочур-Фест». Заснувала найбільшу в Україні за розміром преміального фонду Літературну премію Ірпеня, профінансувала створення найдовшого в Україні Літературного муралу Ірпеня і найбільший у світі мурал з картиною Тараса Шевченка “Катерина”, створення бронзової скульптури “Спротив” на честь захисників Київщини. А ще – створення документального фільму “Форпост Ірпінь” на основі книги Петра Щербини “Битва за Ірпінь”.
Засновники компанії Володимир Карплюк та Володимир Співак подарували Ірпінській громаді встановлений на Центральній площі міста пам’ятник Тарасу Шевченку. У 2024 році “ВІДВАЖНИХ” оголосили про започаткування серії української літератури Бібліотека “Слова Відважних”, першою у якій було видано збірку віршів Григорія Кочура «Інтинський зошит».
Нагадаємо, що Федерація мотоциклетного спорту України 14 грудня обрала президента в рамках звітної конференції в Ірпені. Головою став депутат Ірпінської міськради Олександр Пащинський. Раніше понад 25 років Федерацію мотоспорту очолював Вадим Копилов. Окрім переобрання президента, на конференції затвердили звіт за 2024 рік та обрали двох віцепрезидентів — Сергія Лекаря та Сергія Лятосінського.
Читайте: Ірпінська громада видала ще 16 житлових сертифікатів на 40 млн гривень, – Кравчук
Фото: паблік Володимира Карплюка
КиївВладаВероніка Злацька