В Ірпені Київської області для належного збору доказів і розслідування воєнних злочинів арії рф була створена міжвідомча слідча група. До її складу увійшли слідчі Національної поліції України та ДБР. Правоохоронці провели в місті понад 7000 оглядів пошкоджених і зруйнованих об’єктів та оглянули 451 місце для встановлення обставин вчинення кримінальних правопорушень.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Національної поліції України.
У Нацполіції зауважили, що Ірпінь перебував у окупації понад три тижні.Після встановлення контролю над містом розпочалося розмінування місцевості. Це дозволило розпочати слідчі дії для фіксації злочинів, скоєних російськими військами.
За час роботи поліцейські провели ексгумацію загиблих внаслідок збройної агресії, 269 тіл направили на судово-медичну експертизу.
Також було проведено понад 7 тис. оглядів пошкоджених та зруйнованих об’єктів житлового фонду та цивільної інфраструктури, а також 451 огляд місць подій для встановлення обставин вчинення кримінальних правопорушень.
“На цей час допитано 987 потерпілих і 510 свідків та очевидців подій, які відбувалися під час окупації. У межах розслідування призначено 463 судові експертизи. Усе це – аби притягнути до відповідальності військовослужбовців окупаційних сил”, констатували правоохоронці.
До того ж завдяки технології MAXAR проводиться аналіз фотознімків окупованого Ірпеня з космосу. Розширюються та зіставляються відомості з показів свідків і потерпілих, матеріалів із відкритих джерел та камер відеоспостереження, інша важлива для слідства інформація.
Нагадаємо, у Київській області правоохоронці оголосили про підозру в мародерстві військовослужбовцю армії рф. Ординський вояка брав участь у бойових діях та грабував помешкання місцевих жителів в Ірпені. Встановити особу окупанта допомогло селфі, яке він власноруч зробив на Polaroid та залишив у пограбованій квартирі.
Читайте: В Ірпені на Київщині вже виявили 290 тіл мирних мешканців
Фото: КОДА