Переселенці, які знайшли нову домівку в Київській області, зможуть опановувати державну мову в нових клубах з вивчення української мови. Ірпінь стане першим містом, де стартує такий клуб. Ініціатива була представлена депутатом Київської обласної ради Георгієм Цагареішвілі на презентації книги Григорія Кочура. Планується, що ця ініціатива охопить всю Київщину.
Про це КВ дізналася із повідомлення інформаційного агентства ITV.
“Переселенці з різних регіонів України, для яких Київська область стала новою домівкою, матимуть можливість опановувати державну мову в клубах з вивчення української мови. Цей проєкт невдовзі стартуватиме з Ірпінської громади. З відповідною ініціативою виступив депутат Київської обласної ради Георгій Цагареішвілі під час презентації книги поезій Григорія Кочура “Інтинський зошит”, на яку були запрошені вчителі української мови та літератури.
За словами депутата облради Георгія Цагареішвілі, клуб вивчення рідної мови стартуватиме з Ірпеня. Поштовхом до започаткування на Київщині проєкту з вивчення української мови для переселенців стало життя і творчість видатного поета та перекладача Григорія Кочура.
“Ірпінь ще з 2014 року прийняв найбільшу кількість внутрішніх переселенців. І у мене виникла ідея саме з Ірпеня започаткувати курси вивчення української мови для переселенців зі східної та південної території України. Закликаю підтримати цю ініціативу всі громади Київщини.Моєю рідною мовою є грузинська, бо я народився у Грузії”, – розповів депутат Київоблради.
Він зауважив. що більшу частину свого прожив з-поміж російськомовного оточення. До початку повномасштабної війни депутат розпочав вивчення української мови, і наразі поновив навчання.
Ініціативу Георгія Цагареішвілі підтримали присутні на презентації книги ірпінські вчителі української мови та літератури, а також керівниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.
“Ірпінь вже має досвід впровадження проєктів з вивчення української мови. Тому ця ініціатива повинна потужно піти на всю Київську область і всю Україну саме з нашого міста”, – зауважила Антонюк.
Нагадаємо, що у рамках проєкту “Бібліотека «Слова Відважних” в пристоличному Ірпені презентували повне, друге видання поезії Григорія Кочура “Інтинський зошит”, яка була написана в ГУЛАГівському таборі у місті Інта у 1945-1958 роках. Нове видання доповнене архівними віршами й малюнками тих жахливих часів.
Читайте: В Ірпені презентували повну книгу поезій Григорія Кочура “Інтинський зошит”
Фото: ITV
КиївВладаВероніка Злацька