Заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко заявив, що із повного переліку міських об’єктів, який містить 467 вулиць, провулків, алей, проспектів, шосе та станцій метрополітену, які мають назви, пов’язані з росією та білоруссю, буде перейменовано винятково ті, які підтримає територіальна громада міста Києва шляхом рейтингового електронного голосування.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської ради
За словами Володимира Бондаренка, мешканці столиці протягом тижня надавали пропозиції щодо перейменування міських об’єктів, які підпадають під процес дерусифікації.
“До Київської міської ради від активних киян вже надійшло понад 1 450 листів із обґрунтуванням щодо перейменувань вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе. Так щодо деяких міських об’єктів, які спричиняють значний суспільний резонанс, отримано понад 70 пропозицій. Попри це щодо 79 міських об’єктів взагалі не надійшло жодної заявки. Тому враховуючи те, що перелік міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та білоруссю, потребує додаткового обговорення та переосмислення, термін збору пропозицій щодо перейменувань буде продовжено. Депутатський корпус Київської міської ради врахує всі думки та ідеї представників територіальної громади міста Києва, і вже на основі цього буде приймати виважені рішення”, – наголосив Володимир Бондаренко.
Заступник міського голови – секретар Київської міської ради підкреслив, що попри це за попередніми даними вже отримано десятки пропозицій щодо перейменувань орієнтовно 15 міських об’єктів.
“Найближчим часом їх перелік буде опубліковано на сайті Київської міської ради. Кияни зможуть обрати нову назву для них шляхом рейтингового електронного голосування. У результаті ті пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, буде розглянуто на пленарному засіданні Київської міської ради. Я хочу вкотре наголосити, що коли мова йде про те, що ми прибираємо російські та білоруські топоніми – це не означає, що ми забороняємо світову класичну літературу та музику. Міська влада завершує процес дерусифікації, оскільки необхідно позбутись назв міських об’єктів, які увіковічнюють представників та події країни, яка розпочала повномасштабну війну проти України та здійснює геноцид нашого народу. Сучасна Україна має власних героїв, видатних особистостей та визначні події, якими ми можемо пишатися та зробити частиною історії Києва”, – додав Володимир Бондаренко.
Нагадаємо, Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський звернувся до КМДА з пропозицією змінити назви вулиць або інших об’єктів міста на честь громадян України які рятували життя євреїв під час Голокосту та були визнані Праведниками народів світу. Головний Рабин України підтримав ініціативу посла та звернувся з відповідним закликом до мера Києва.
Читайте: Головний Рабин України просить Кличка перейменувати вулиці Києва на честь Праведників світу
Фото: zak-kor.net