В костелі св. Миколая прибирали наслідки російського удару (фото)

В костелі св. Миколая прибирали наслідки російського удару (фото)

Від ранку 21 грудня в костел св. Миколая почали збиратися люди. Парафіяни та всі небайдужі мешканці Києва взялися за прибирання наслідків російського ракетного удару, нанесеного 20 грудня. 

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Римсько-католицької парафії святого Миколая в Києві.

Як зазначили у парафії, найбільше постраждав вітраж-роза на центральному фасаді. 

«Немає слів»: – майже кожен хто заходив до костелу, дивився з такими словами чи безмовно на побитий вітраж.

В костелі св. Миколая прибирали наслідки російського удару (фото)

Римсько-католицька парафія св. Миколая за кошти  Київсько-Житомирської дієцезії, Фонду родини Жебрівських замовила послуги фірми «Екстер’єр-будсервіс» для демонтажу розбитих, збереження і встановлення тимчасового захисту на місці вибитих вітражів. Матеріальну підтримку у цій скрутній ситуації парафії вже надав БФ “Рокада”, надавши плівку для закриття місця вибитих вітражів.

Одночасно з прибиранням, парафіяни та кияни почали підготовку до Різдва та прикрашання храму.

В костелі св. Миколая прибирали наслідки російського удару (фото)

«Це те чому ми тут зібрались. Вони [росіяни] можуть знищити будинки, однак вони не можуть знищити нашу віру. Вони не знищать Різдво», – ділиться одна з волонтерок, яка допомагала прибирати в костелі.

Окрім вірян, заходило дуже багато пересічних киян, які хотіли допомогти.

Одна дівчина подарувала парафії турнікети. «Хай у вас буде, у вас тут таке небезпечне місце», – з турботою каже дівчина.

«Ми отримали дозвіл від Мінкульту, щоб почати роботи сьогодні. Ми повністю взяли фінансування на себе, оскільки за декілька днів Різдво і хоч росія намагається зіпсувати свято, забрати радість, однак Христос Народився і приніс світло. І ми будемо нести світло всім хто його шукатиме і потребуватиме. Зараз головне закрити вибиті шиби, щоб в костелі стало хоч трохи тепліше і храм не руйнувався далі», – коментує настоятель парафії о. Павло Вишковський ОМІ. 

Нагадаємо, що внаслідок удару росії по столиці, 20 грудня, в костелі св.Миколая були пошкоджені шибки на вежах та вітраж на головному фасаді.  

Читайте: Вибуховою хвилею пошкоджено вітражне скло у костелі Святого Миколая

Як інформувала КВ, костел св. Миколая все ще знаходиться у стадії відновлення після того як 3 вересня 2021 року в храмі сталася пожежа. Наприкінці січня 2022 року було завершено протиаварійні роботи в будівлі, кошти зібрали представники бізнесу та благодійники. Після пожежі Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні закликала передати постраждалий костел в управління парафії. 1 червня 2022 року столичний костел святого Миколая мали передати у постійне користування громаді.

Читайте: Костел святого Миколая буде переданий у постійне користування  громаді

Передачі святині так і не відбулося. Згодом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив,що Мінкульт вживатиме всіх заходів для передання костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римсько-католицької церкви (РКЦ) до 1 травня 2024 року. Парафія очікувала передачі святині, але на жаль цього знову не сталось.

Читайте: Довгоочікуваної передачі не відбулося: у костелі святого Миколая відбулася Свята Літургія

3 вересня 2024 року, коли виповнилося три роки з пожежі у костелу св. Миколая, релігійна громада, нагадала, що обіцянки влади все ще лишились невиконаними.

Читайте: Мінкульт продовжує ігнорувати виконання зобов’язань щодо передачі приміщення костелу Св. Миколая, – релігійна громада

5 листопада 2024 року закінчився термін дії Меморандуму між римсько-католицькою парафією св. Миколая в Києві та Міністерством культури та інформаційної політики (нині Міністерство культури та стратегічних комунікацій), умови якого міністерство не виконало вже вдруге.

Читайте: Мінкульт знову не виконав обіцянки повернути костел св. Миколая у Києві релігійній громаді

Фото: Римсько-католицької парафії святого Миколая в Києві

КиївВлада
Рекомендуємо до перегляду
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень розпорядників бюджетних коштів Києва у листопаді 2024 року сягла 5,47 млрд гривень. Найкоштовнішим договором місяця стало продовження реконструкції складів під…
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
09:00 Столична міськрада нещодавно затвердила “Програму посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень”. На її реалізацію у 2025-2027 роках планується…
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
09:00 Столична міськрада затвердила Детальний план території (ДПТ) місцевості Солдатська слобідка – частини Шевченківського району Києва. Фактично документ направлений на легалізацію запланованої нової забудови…
Banner
QlU7mDx4