В офісах “Київметробуду” провели обшуки у справі розтрати при будівництві метро на Виноградар

В офісах “Київметробуду” провели обшуки у справі розтрати при будівництві метро на Виноградар

У столиці правоохоронці провели обшуки в приміщеннях АТ “Київметробуд”, підрядних організаціях, експертній установі та у помешканнях фізичних осіб. Слідчі дії проводились у справі розтрати коштів, виділених на будівництво Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції “Сирець” на житловий масив “Виноградар”.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Слідчі дії проведено на підставі ухвал суду у межах провадження, розпочатого за фактом розтрати коштів, виділених на будівництво Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції “Сирець” на житловий масив “Виноградар” у Києві, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України)”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що правоохоронці вилучили документацію щодо будівництва метрополітену на зазначеній ділянці. На теперішній час триває її дослідження.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За даними аналітичної системи Youcontrol, АТ “Київметробуд” (до 2020 року – публічне акціонерне товариство (ПАТ)) було зареєстроване у грудні 1994 року. Генеральним директором даного акціонерного товариства є Сергій Колесник.

Нагадаємо,  у листопаді 2018 року метрополітен уклав з ПАТ “Київметробуд” договір на виконання І черги будівництва нової гілки метро.. Підрядник зобов’язувався виконати всі роботи до 26 листопада 2021 року, чого не сталося.

Читайте: Будівництво метро на Виноградар довірили російському бізнесменові

У березні 2019 року розпочалася “активна фаза робіт”, але надалі темпи будівництва суттєво знизилися. У серпні 2021 року АТ “Київметробуд” подало до Господарського суду Києва позов на КП “Київський метрополітен” з вимогою визнати дійсним новий термін здачі об’єктів метро у 2023 році . Серед причин затримки позивач називав труднощі з постачанням запчастин з-за кордону в умовах карантинних обмежень, арешти банківських та казначейських рахунків та інші. 

Читайте: “Київметробуд” не знає, коли закінчить будувати метро на Виноградарі та Наша пісня гарна й нова: “Київський метрополітен” замовив коригування проєкту будівництва метро на Виноградар

На початку повномасштабної війни  роботи було призупинено. Але вже наприкінці лютого 2023 року генпідрядник все ж поновив виконання робіт з будівництва метро на Виноградар, водночас чіткий термін закінчення робіт назвати неможливо.

Водночас, як інформувала KВ, навесні 2023 року столична прокуратура подала до суду на генерального підрядника будівництва метро на Виноградар – АТ “Київметробуд”. Правоохоронці намагаються в судовому порядку стягнути до міського бюджету грошові кошти в сумі близько 218 млн гривень, які ця компанія “неправомірно заробила”, реалізовуючи вказаний проєкт. Мова йшла про відстоки, які “Київметробуд” отримав за розміщення частини отриманого від КП “Київський метрополітен” авансу в розмірі 2,58 млрд гривень на депозиті в банку.

Читайте: Прокуратура Києва намагається забрати 218 млн гривень у підрядника будівництва метро на Виноградар

Згодом, влітку 2023 року,  правоохоронці почали розслідування фактів можливого привласнення бюджетних коштів при будівництві першої черги метро на житловий масив Виноградар. У Нацполіції попередньо встановили, що близько 241 млн гривень, отриманих генеральним підрядником цих робіт (АТ “Київметробуд”), за “ланцюжком” були виведені на компанії з ознаками фіктивності, а в подальшому – переведена в готівку та поділена між учасниками “схеми”.

Читайте: Вивести в готівку й поділити: як за бюджетні гроші будують метро на Виноградар

Фото: відкриті джерела, Київська міська прокуратура

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4