Служба безпеки України (СБУ) ліквідувала ще одну корупційну схему ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон, яка діяла у Києві. За результатами багатоетапних заходів викрито завідувачку відділення одного з діагностичних медцентрів столиці та посадовицю місцевого військкомату.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби СБУ.
Як повідомляється, завідувачка відділення одного з діагностичних медцентрів та посадовиця місцевого військомату за хабарі “допомагали” військовозобов’язаним уникнути призову на підставі фіктивних документів про здоров’я.
Для цього посадовиця медцентру направляла своїм спільникам з місцевої військово-лікарської комісії неправдиві висновки про стан здоров’я ухилянтів.
Вартість таких “послуг” становила 11 тисяч доларів з одного “пацієнта”. Отримані суми фігуранти розподіляли між собою.
Для передачі хабарів посадовці залучили свого знайомого як посередника.
Повідомляється, що у ході обшуків за адресами проживання і роботи фігурантів та в їхніх авто виявлено великі суми коштів, а також телефони, печатки і документи із доказами злочинних дій.
На підставі зібраних доказів посадовцям діагностичного медцентру та військкомату, а також їхньому посереднику повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення за попередньою змовою групою осіб);
ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Зазначається, що наразі всі троє фігурантів перебувають під вартою без права внесення застави. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників схеми, зокрема керівництво військкоматів та військових медкомісій, які фігурують у справі.
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Нагадаємо, 30 серпня у Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Тематика – військово-лікарські комісії (ВЛК), підсумки перевірки системи ВЛК по всій країні. Серед рішень – “висновки” щодо тих військовозобов’язаних, котрі на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон України за час від початку повномасштабної агресії росії. Для цього буде проведена “комплексна перевірка” тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які “можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями”, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Читайте: Зеленський: Щодо осіб, які виїхали за кордон на основі сфальшованих рішень ВЛК, будуть “висновки”
Фото: СБУ