Держпродспоживслужба спільно з військовими адміністраціями, Нацполіцією та податковою почали перевірки АЗС по всій Україні, зокрема, через повідомлення про надмірно завищені ціни. Крім цього, предметом перевірок стала інформація, що деякі АЗС відмовляють водіям у вільному виборі засобів розрахунку.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Держпродспоживслужби.
У службі зазначили, що за останні дні з усіх областей почали надходити повідомлення про надмірно завищені ціни, відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку тощо.
“За дорученням Прем’єр-міністра України Головними управліннями Держпродспоживслужби спільно з військовими адміністраціями, Національною поліцією та податковою розпочато проведення перевірок суб’єктів господарювання, що працюють на роздрібному ринку пального”, – розповіли в Держпродспоживслужбі.
Так, наприклад, Головним управлінням Держпродспоживслужби у Чернівецькій області розпочаті перевірки п’яти АЗС ТОВ “ПП-ОЙЛ”, де дизельне паливо реалізовувалось по 70 гривень за літр. За підсумками перевірки станом на 22 травня реалізація пального на АЗС не здійснюється.
Держпродспоживслужба нагадує, що завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу.
Раніше KВ повідомляла, що в квітні в окремих регіонах України утворився дефіцит пального на АЗС внаслідок нищівних ударів окупанта по паливній інфраструктурі. Зокрема, був знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.
В зв’язку з цим столична влада закликала киян, і зокрема водіїв, не пересуватися містом приватним автотранспортом без нагальної потреби через брак палива. Приоритетним називали забезпечення потребу у пальному для військових.
Читайте: “Нема чого без діла гасати по Києву”, – волонтер звернуся до столичних автомобілістів не створювати черги на АЗС та В Києві створено онлайн-карту наявності бензину на АЗС
29 квітня Кабінет міністрів підвищив граничний рівень торговельних надбавок на пальне, яке реалізують мережі автозаправних станцій. Уряд прийняв зміни до державного регулювання цін, щоб на АЗС не було дефіциту бензину та дизпалива.
Читайте: Уряд дозволив АЗС підвищити ціни на бензин та дизпаливо, щоб уникнути дефіциту пального
11 травня в Офісі Президента заявили, що в Україні було проведено роботу по відновленню ланцюжків постачання пального з Європи. Обсяги імпортованого пального називали відповідними обсягам щоденного споживання бензину та дизельного палива на вітчизняних заправках.
Читайте: В ОП запевнили, що ситуація з бензином і дизелем покращується щодня
18 травня Оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив відмовитися від державного регулювання цін на пальне, одночасно зберігши граничну межу ціни на бензин у 52 гривні за літр, на дизпаливо – 58 гривень за літр. Таке рішення, як зазначалося, було прийнято для вирішення дефіциту палива в країні.
Читайте: Штаб при Кабміні вирішив відмовитись від держрегулювання цін на пальне
Фото: Держпродспоживслужба