В Україні 8 червня запрацює новий порядок розподілу лімітів електроенергії, – Міненерго

В Україні 8 червня запрацює новий порядок розподілу лімітів електроенергії, - Міненерго

В Україні в тестовому режимі від суботи, 8 червня, запрацює новий порядок застосування графіків погодинних відключень. Удосконалений порядок розподілу лімітів має забезпечити меншу тривалість обмежень електроенергії.

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні агентства “Інтерфакс-Україна” із посиланням на інформацію  першого заступника глави Міненерго Юрія Власенка.

“Із суботи в тестовому режимі буде запроваджено новий порядок застосування графіків погодинних відключень, згідно з яким будуть доведені ліміти, наскільки потрібно “розвантажитися” в певній області. У зв’язку з чим оператор системи розподілу (обленерго) має забезпечити черги відключень у такий спосіб, щоб використовувати виключно цей ліміт. За нашими розрахунками, кількість черг має бути меншою, а світло в будинках громадян буде більшу кількість годин”, – наводить агентство слова Власенка під час “Години запитань до уряду” у Верховній Раді в п’ятницю.

Він наголосив, що Кабмін, Міністерство енергетики та Офіс президента здійснюють постійний контроль за застосуванням графіків погодинних відключень та обмеження потужності.

“Намагаємося постійно вдосконалювати застосування зазначених механізмів”, – сказав перший заступник міністра.

Нагадаємо,  24 травня Кабмін прийняв постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень. Згідно з розробленим Міненерго  Порядком, обласні та Київська міські військові адміністрації готують і затверджують переліки критично важливих об’єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання згідно зі встановленим мінімальним навантаженням. 

НЕК “Укренерго” зобов’язали забезпечити рівномірну черговість розподілу граничної потужності між іншими споживачами, які не належать до цих переліків. Вона має розраховувати граничну потужність, окрім цих об’єктів, після чого доводити її величину операторам систем розподілу. Ті формуватимуть графіки погодинного відключення електроенергії та графіки обмеження й аварійного відключення споживачів.

Читайте: Кабмін підвищив тариф на електрику для населення з 1 червня на 64%

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Точка тяжіння: у Макарові будують активний парк з інклюзивними зонами та простором для рекреації
Точка тяжіння: у Макарові будують активний парк з інклюзивними зонами та простором для рекреації
13:00 У Макарові, що у 2022 році пережив важкі часи окупації, створять сучасний “Активний парк” на базі стадіону ім. Бруквенка. Після реалізації проєкту громада…
Незаконна стоянка і необліковані доходи: столична Нацполіція зацікавилася можливими зловживаннями посадовців КП “Житлоінвестбуд-УКБ”
Незаконна стоянка і необліковані доходи: столична Нацполіція зацікавилася можливими зловживаннями посадовців КП “Житлоінвестбуд-УКБ”
09:00 Столична Нацполіція зацікавилася обставинами використання стоянки на 400 автомобілів біля ЖК на вул. Соломії Крушельницької у Дарницькому районі. За інформацією слідчих, колишній чиновник…
Керівник ДІАЗ Роман Маленков: “Я хочу, щоб в “Стародавньому Києві” до музеїв стояли черги”
Керівник ДІАЗ Роман Маленков: “Я хочу, щоб в “Стародавньому Києві” до музеїв стояли черги”
12:00 Як повернути життя на Андріївський узвіз та відродити його роль мистецького серця Києва. Які таємниці приховує Замкова гора і як її можна перетворити…