В управління АРМА передали активи підконтрольної рф енергокомпанії, якою в Україні керували ставленики ОПЗЖ

В управління АРМА передали активи підконтрольної рф енергокомпанії, якою в Україні керували ставленики ОПЗЖ

За матеріалами Служби безпеки України (СБУ) до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) передано активи кремлівської бізнес-структури, якою управляли наближені до керівництва партії “Опозиційна платформа – за життя” (ОПЗЖ) особи.


Про це, як передає KВ, йдеться в  повідомленні пресслужби СБУ.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


За даними слідства, підприємство входило до структури кремлівської промислово-фінансової групи “роснефть” і займалось постачанням електроенергії”, – йдеться в повідомленні.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що частина отриманих прибутків переправлялась в рф для фінансування бойових дій проти українських військ.

У травні цього року в результаті слідчо-оперативних дій СБУ заблокувала роботу енергокомпанії, а на її активи у розмірі понад 23 млн гривень було накладено арешт і для подальшого спрямування арештованих коштів на оборону їх передано до АРМА.

Також встановлено, що афілійована з ОПЗЖ комерційна структура отримувала фінансування від “роснєфті” на ведення нафтопереробного бізнесу в Україні в інтересах рф.

Саме через підконтрольну енергокомпанію її російські бенефіціари здійснили блокування роботи Лисичанського НПЗ у 2013 році. Це в свою чергу призвело до різкого скорочення виробництва пального та створення його штучного дефіциту на українському ринку.

У спецслужбі зазначили, що представники ОПЗЖ та рф використовували факт зупинки нафтопереробного заводу для розхитування внутрішньополітичної обстановки в нашій державі.

У межах кримінального провадження за фактом можливого вчинення злочинів за ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України), та ч. 1 ст. 15, ч. 4 ст. 110-2 і ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 110-2 КК України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення до відповідальності винних осіб.


Нагадаємо, Сколівський районний суд наклав арешт на три земельні ділянки загальною вартістю понад 2 млн грн, які незаконно опинилися у власності Оксани Марченко, дружини нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука.


Як інформувала KВ, у березні 2022 року РНБО ухвалила рішення призупинити до рішення суду будь-яку діяльність на території країни низки партій, які мають зв’язки з російською федерацією, у т.ч. “ОПЗЖ”. 14 квітня ц.р. під час закритого пленарного засідання ВР було оголошено рішення про призупинення існування фракції “ОПЗЖ”. 


Після цього було створено депутатську групу “Платформа за життя та мир” на чолі з Юрієм Бойко – одним зі співголів політради забороненої партії, яка неформально складалася з представників “газовиків” на чолі з Бойко та Сергієм Льовочкіним, з одного боку, та відверто проросійських персонажів під орудою звинуваченого у зраді й затриманого українськими правоохоронцями Віктора Медведчука та Вадима Рабіновича. 20 червня суд заборонив політичну партію “Опозиційна платформа – За життя”


Читайте: Чому в ВР та місцевих радах досі сидять депутати від “ОПЗЖ”? Треба запитати у очільника “Слуги народу”

Фото: УП 

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4