ВАКС арештував нардепа Сергія Лабазюка з можливістю внесення застави

ВАКС арештував нардепа Сергія Лабазюка з можливістю внесення застави

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) за клопотанням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обрав запобіжний захід народному депутату-мажоритарнику з Хмельниччини Сергію Лабазюку (група “Партія “За майбутнє”), якого детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) викрили на наданні неправомірної вигоди віцепрем’єр-міністру з відновлення Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. ВАКС арештував Лабазюка на два місяці з можливістю внесення застави (40 млн гривень).

Про це KВ дізналася з повідомлень САП та ЗМІ 28 листопада 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“28 листопада 2023 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та обрав запобіжний захід народному депутату, якого викрили на наданні неправомірної вигоди Віцепрем’єр-міністру з відновлення України – Міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України та Голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене виконувачем обов’язків Генерального прокурора, та застосував до указаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 40,260 млн грн застави, та покладенням процесуальних обов’язків у разі її внесення. Строк триманні під вартою – 2 місяці. Суд ухвалив взяти підозрюваного під варту у залі суду”, – сказано в повідомленні САП.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Суспільне” доповнює, що “у разі внесення застави на Сергія Лабазюка буде покладений обов’язок прибувати за викликом до детектива НАБУ та повідомляти детектива про зміну місця проживання. Суд також визначив, що нардеп може проживати у Києві та Хмельницькій області й вільно переміщатися між цими областями. При цьому нардепу заборонено спілкуватися із свідками — міністром Олександром Кубраковим та головою Держагентства відновлення Мустафою Найємом, ще одним підозрюваним — керівником ТОВ “Ю Ар Ді Українські дороги” Денисом Назімовим, й водієм, який передавав “китайський подарунок” Мустафі Найєму Богданом Шудрею”.

Сергій Лабазюк рішення суду кореспондентові “Суспільного” прокоментував так: “Для мене було не стільки це рішення важливе, як важливо те, щоб якомога швидше слідчі приступили не до теоретичних, а до практичних кроків щодо визначення: хто правий, а хто винний в даній ситуації. Тому що я своєї вини не відчуваю. Я нікому не пропонував неправомірної вигоди”, – сказав нардеп.

Нагадаємо, САП підозрює нардепа Сергія Лабазюка у висловленні пропозиції надати хабаря топпосадовцям Олександру Кубракову і Мустафі Найєму. Лабазюку оголосили підозру за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Читайте: Корупційна “коаліція”: нардепи зі “Слуги народу” та “За майбутнє” намагались за хабарі заробити на відновленні країни

Фото: “Суспільне”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4