Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) за клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), погодженим прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обрав запобіжний захід колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському (на фото) у вигляді застави у розмірі 9 млн 997,9 тис. гривень. Пивоварського підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, які завдали державі понад 30 млн доларів США збитків.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби САП.
“16 березня 2023 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід колишньому міністру інфраструктури України, підозрюваному у зловживанні владою та службовим становищем, які завдали державі понад 30 млн доларів США збитків. Суд визнав підозру обґрунтованою та частково задовольнив клопотання, застосувавши до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 9 млн 997,9 тис. гривень. Підозрюваний не пізніше 5 днів з дня обрання запобіжного заходу зобов’язаний внести кошти на відповідний рахунок ВАКС”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на колишнього міністра покладено такі обов’язки:
-
прибувати за вимогою до детектива, прокурора та суду;
-
повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи, виїзди за межі м. Києва та Київської області;
-
утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі, свідками та іншими особами, указаними в ухвалі.
Строк дії обов’язків – до 16 травня 2023 року.
Нагадаємо, 22 лютого ц.р. НАБУ повідомило, що ексміністру інфраструктури України Андрію Пивоварському та його колишньому першому заступнику оголосили підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад 30 млн доларів. Заочно така сама підозра була пред’явлена і його колишньому першому заступнику Володимиру Шульмейстеру, місцезнаходження якого не встановлено.
Екс-міністра, зокрема, звинувачують у підписанні в 2015 році наказу № 316, згідно з яким порт, який побудував причали, частину портових зборів міг реінвестувати в розвиток. За версією слідства, цей наказ було видано попри те, що акваторія порту є державною власністю та перебуває у користуванні АМПУ і право на збори належить виключно держпідприємству.
6 березня, суддя заслухав позиції прокурора та двох адвокатів Пивоварського. Крім того, перед суддею виступили поручителі.
Прокурор Віталій Пономаренко клопотав про обрання ексміністрові запобіжного заходу у вигляді застави 20 млн гривень та, щоб слідчий суддя встановив обмеження в спілкуванні Пивоварського з іншими учасниками справи, свідками, аби ексміністр не мав вплинути на свідків чи знищити докази.
На засідання також прийшли декілька десятків осіб, які були готові взяти Пивоварського на поруки, серед них нардепи, депутати Київської міської ради. Також, колишній міністр екології та природних ресурсів, поручитель Ігор Шевченко назвав справу необґрунтованою.
Сам Пивоварський раніше опублікував у соцмережах заяву, у який зазначив, що обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення “є абсолютно надуманими та безпідставними” та наголосив, що готовий відстоювати свою правоту та честь “в органах досудового розслідування та прокуратурі й у в судових інстанціях”.
Того ж 6 березня на засідання прийшли декілька десятків осіб, які були готові взяти Пивоварського на поруки, серед них нардепка від 96 округу Ольга Василевська-Смаглюк.
Пивоварський у 2014-2016 роках обіймав посаду міністра інфраструктури України, до цього працював у групі компаній “Континіум”, інвестиційній компанії Dragon Capital
Читайте: Парламентарка від Київщини поручилася у суді за екс-міністра Пивоварського
Фото: Фокус