Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі понад чотири мільйони гривень пособнику організатора злочинної схеми розтрати майна, арештованого і переданого в Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Йдеться про завдані державі збитки на майже півмільярда гривень. Раніше Антикорсуд заочно заарештував організатора оборудки, який перебуває у міжнародному розшуку. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) називає цим організатором власника низки юридичних компаній Андрія Довбенка, який, у свою чергу, звинувачення відкидає і каже, що готовий свідчити у справі дистанційно – з-за кордону, де живе останні чотири роки.
Про ще один запобіжний захід у цій справі KВ стало відомо з повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“19 квітня 2023 року за клопотанням детективів #НАБУ, погодженим прокурором САП, суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4,026 млн грн пособнику організатора злочинної схеми розтрати арештованого майна на 485 млн грн”, – сказано в повідомленні.
Як інформувала KВ, сьогодні ВАКС також обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою організатору згаданої розтрати. Арештовано фігуранта заочно, адже наразі підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку.
Йдеться про Андрія Довбенка, якого днями НАБУ оголосило в міжнародний розшук.
Сам він звинувачення відкидає і каже, що готовий надати свідчення у справі через відеозв’язок, і що слідство, мовляв, “не надало жодного доказу на підтвердження обґрунтованості підозри і моєї причетності, хоча саме наявність обґрунтованої підозри є обов’язковою умовою для заочного арешту”.
“Як уже раніше писав, я не переховуюсь. Місце мого проживання відоме слідству. Я мешкаю у Великій Британії вже чотири роки і перебуваю на консульському обліку в посольстві України. Навіщо при цьому НАБУ мене розшукувати?”, – запостив Довбенко на Facebook.
Його підозрюють як організатора угруповання, яке через голову АРМА в 2017-2018 роках запровадило корупційну схему реалізації арештованого майна.
Колишньому голові АРМА Антону Янчуку та ще чотирьом особам у 2022 році було повідомлено про підозру у зловживанні та розтраті на 426 млн гривень.
Читайте: Організатору схеми розкрадання майна в АРМА на 485 млн гривень обрано запобіжний захід (відео)
Фото: з відкритих джерел