Верховний Суд зобов’язав Держгеонадра надати спецдозвіл на видобування граніту на Бушівському родовищі Київщини

Верховний Суд зобов'язав Держгеонадра надати спецдозвіл на видобування граніту на Бушівському родовищі Київщини

Верховний Суд (ВС) відмовив у задоволенні касаційної скарги Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) стосовно видачі спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування гранітів на Бушівському родовищі (Білоцерківський район, колишній Рокитнянський район, Київська обл.). Таким чином, Держгеонадра мають видати спецдозвіл ТОВ “Бушівський кар’єр” на видобуток граніту.

Про це KВ стало відомо з новини Nadra.Info з посиланням на відповідну постанову ВС від 8 травня.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“ВС відмовив у задоволенні касаційної скарги Держгеонадр, і залишив у силі рішення першої інстанції та постанову апеляції. Таким чином, Служба зобовʼязана видати ТОВ “Бушівський карʼєр” спеціальний дозвіл на користування надрами з метою видобування гранітів Бушівського родовища у Київський області з урахуванням висновків судів у раніше розглянутих справах. Постанова оскарженню не підлягає”, – повідомляють Nadra.Info.

Зазначається, що це, щонайменше, третє “судове коло” надрокористувача, який добивається надання спецдозволу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

ТОВ “Бушівський карʼєр” звернулося до Держгеонадр по спецдозвіл на однойменне родовище після того, як у 2011 році орендувало цілісний майновий комплекс для видобування і переробки гранітів, отримало дозволи та погодження. Наприкінці 2012 року Держгеонадра погодила надання спецдозволу, і на початку 2013 року повідомила, що інвестор має сплатити за спецдозвіл 477 тис. гривень. Кошти були сплачені в лютому 2013 року, проте спецдозвіл компанія не отримала.

Натомість Держгеонадра скасували надання спецдозволу, у звʼязку з начебто “частковою несплатою збору за надання спецдозволу”. ТОВ “Бушівський карʼєр” оскаржив відмову і в 2014 році трьома судовими інстанціями було встановлено, що позивачем збір за видачу спеціального дозволу на користування надрами сплачено повністю, у відповідності з розрахунком, наданим Держгеонадрами, та корегування цієї суми не відбувалось.

Попри це, в 2015 році Держгеонадра знову відмовили компанії в наданні спецдозволу, посилаючись на “часткову несплату збору”. В 2016 році суди знову стали на сторону ТОВ і  визнали відмову Держгеонадр протиправною. Трьома судовими інстанціями повторно встановлено, що позивачем збір за видачу спеціального дозволу на користування надрами сплачено повністю, у відповідності з розрахунком, наданим Держгеонадрами, та корегування цієї суми не відбувалось.

Проте Держгеонадра повідомили ТОВ, що навесні 2015 року таки погодила надання спецдозволу на Бушівське родовище, і запропонувала позивачу “звернутись до Українського державного геологорозвідувального інституту для обрахунку розміру збору за надання спеціального дозволу на користування надрами”. Це стало підставою для нового, вже третього звернення до суду, яке також завершилося рішеннями на користь надрокористувача.

Бушівське родовище гранітів знаходиться в Білоцерківському районі Київщини в 12 км на південний схід від смт Рокитне, поруч із селом Бушеве. Запаси родовища (А+В+С1) – 4,8 млн кубометрів (граніт як камінь будівельний). Неподалік розташовані:

ТОВ “Бушівський карʼєр” засновано в 2011 року. Статутний капітал 1,5 млн гривень. місце реєстрації – с. Синява, Білоцерківський (колишній Рокитнянський) район,  Київської обл. Бенефіціари: Поліщук Галина, Річіцький Петро, Речицький Микола (керівник). Спецдозволи на користування надрами відсутні.

З 8 листопада 2019 року керівником Держгеонадр є Роман Опімах. До нього, протягом судової тяганини з ТОВ “Бушівський кар’єр” в Держгеонадрах змінились сім керівників.

Історія почалась за Едуарда Ставицького, який після Держгеонадр очолив Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, а після Революції Гідності втік до Ізраїлю та став “Розенбергом”.

Едуард Ставицький був особо наближений до експрезидента-втікача Віктора Януковича, приймав участь у схемі відчуження у держави “Межигір’я”. Колишній ексочільник Держгеонадр і Міненерго перебував (чи досі перебуває) під кримінальним провадженням – в Києві під час обшуку в одній із його квартир навесні 2014 року працівники МВС знайшли 50 кг золота та 4 млн доларів готівкою. З 2015 року він перебуває під санкціями США, але досі не перебуває під українськими санкціями. Також Ставицький був в розшуку Інтерпола та перебував під санкціями Євросоюзу. В лютому ц.р. Президент Володимир Зеленський  пообіцяв повернути європейські санкції проти Ставицького.

Фото: скрін з YouTube “Адекватна Миронівка”, озеро під селом Бушеве

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Рекомендуємо до перегляду
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
15:00 На фоні вручення підозр у резонансній справі щодо земельних махінацій у столиці Київрада вирішила зайнятися впровадженням нового Порядку розгляду проєктів рішень щодо відведення…
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
09:00 У березні 2025 року загальна вартість замовлень Обухова сягла 26,6 млн гривень. Чверть цих коштів спрямували на прибирання міста та викошування газонів до…
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
09:00 Столичні правоохоронці зацікавилися відведенням 1,23 га землі на вул. Оноре де Бальзака 68/18 (Троєщина) в оренду ТОВ “Гарант Проф Інвест” під житлову забудову.…
Banner
QlU7mDx4