Вчора, 16 січня, Верховний Суд України у складі Касаційного господарського суду відмовив у задоволенні позову управління Чернігівської єпархії УПЦ щодо права користування Єлецьким монастирем XII-XVII століття.
Про це КВ стало відомо з повідомлення Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
“Справу розглядали суди різних інстанцій, провадження тривало майже два роки. Фінальне рішення на користь Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» підтвердило позицію Міністерства культури та стратегічних комунікацій щодо необхідності дотримання вимог чинного законодавства України”, – йдеться у повідомленні.
Раніше суд погодився з позицією МКІП та заповідника «Чернігів Стародавній». Договір про безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим, а Управління Чернігівської єпархії Української Православної церкви з 15 вересня 2021 року до тепер незаконно, без будь-якої правової підстави користується державним майном – приміщенням пам’ятки архітектури національного значення – Єлецьким монастирем, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами.
Мінкульт не повідомляє куди будуть виселені монахині монастиря.
Раніше український історик і релігієзнавець, культурний і громадський діяч Сергій Шумило, повідомляв про самовідданість монахинь та допомогу мешканцям міста, які опинилися бех їди та води через окупантів рф.
“Не можу не сказати, навіть якщо почнуть мені дорікати. Є у Чернігові Єлецький монастир, який належить до УПЦ. Там 38 монахинь, з яких 22 старенькі і хворі, багатьом за 80 років, потребують догляду, кілька повністю лежачих. (загалом в обителі налічується 48 сестер). З перших днів війни монахині зайняли проукраїнську позицію, припинивши поминати Кіріла Гундяєва та підтримавши вимоги про розірвання з РПЦ МП. Вони не тільки молились за перемогу українських воїнів. Під час масованих бомбордувань та облоги Чернігова у лютому-квітні минулого року ці монахині (на чолі з м. Амвросією) з благословення ігуменії Марії (Макієнко), під обстрілами, ризикуючи життям, чи не щодня їздили до найбільш небезпечних околиць міста на власному старенькому “бусику” на Белова, Бобровицю, “Заз” та “Подусівку”, розвозили та безкоштовно роздавали людям хліб і молоко”, – написав він.
Фото: Мінкульт
КиївВлада