У неділю, 19 листопада, 17-річний хлопець з Маріуполя Богдан Єрмохін, якого окупанти вивезли до росії та згодом там вручили повістку до армії рф, повернувся в Україну. Свій 18-й день народження юнак зустрів на рідній землі разом із сестрою.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця.
“19 листопада, у свій день народження, Богдан повернувся до України…Це був тернистий шлях. Богдан пережив багато, перебуваючи в рф, але попри все він хотів бути вдома! Сьогодні його бажання здійснилося. Я впевнений, що своє 18-річчя Богдан не забуде ніколи”, – написав Лубінець.
Він зазначив, що повернення хлопця відбулося у взаємодії з Державою Катар, ЮНІСЕФ, посольством України в білорусі за результатами перемовин з російською стороною.
“Окремо хочу подякувати за логістичну підтримку нашого Офісу БФ Orphans Feeding Foundation, зокрема співзасновниці Маріам Ламберт. Висловлюю подяку й адміністрації ДПСУ за сприяння у роботі”, – додав Лубінець.
Також, зауважив Лубінець, “щодо возз’єднання хлопця із сестрою мав комунікацію з уповноваженою з прав людини в рф”.
16-річного Богдана Єрмохіна з Маріуполя окупанти депортували в росію у 2022 році. 19 листопада Богдану виповнилося 18 років. У росії ще до дні народження він отримав повістку про явку до військкомату московської області 19 грудня 2023 року. Юнак звернувся за допомогою, ситуація набула розголосу.
Нагадаємо, кропітка робота по поверненню українських дітей триває безперервно. Лише за жовтень 2023 року вдалося повернути майже тридцять діточок. Так, 5 жовтня вдалося повернути з тимчасово окупованих територій 19 дітей. 16 жовтня Україна повернула ще чотирьох діточок. 17 жовтня стало відомо про повернення ще трьох дітей. 21 жовтня, стало відомо що Україні вдалося повернути додому ще троє дітей.
Як інформувала KВ, у вересні 2023 року розпочалася інформаційна кампанія “Знаєш – скажи!”, спрямована на мотивування людей, які проживають на території росії, протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти поверненню юних українських громадян в Україну.
Фото: Facebook Дмитра Лубінця