Владу Бучі звинуватили у вивезенні зброї, призначеної для тероборони

Владу Бучі звинуватили у вивезенні зброї, призначеної для тероборони

Волонтерка родом із Бучі та ексрадниця Міноборони Дана Ярова в ефірі популярного шоу заявила, що активістів у Бучі залишили без зброї під час наступу рф. І це у той час, коли міськрада мала зброю для тероборони. Місцеві військові зверталися з відповідними списками для її одержання – та їм відмовили. Більш того, волонтерка стверджує, що весь військкомат та ця зброя були вивезені з Бучі на третій день зіткнення з рф. Мер Бучі Федорук спростовує звинувачення у свій бік і вже готує судовий позов про захист честі та гідності. 

Про це KВ дізналася із відеосюжету “Шоубісики” на YouTube-каналі блогера Богдана Буткевича.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Я знаю, що відбулось в Бучі. Знаю, що в Бучу була завезена зброя для ТРО. Хлопці, атошники, афганці звернулися до Бучанської міської ради з тим, що вони готові захищати, надавайте зброю. Але мер Бучі “злив” списки активістів одразу. І ця завезена зброя, була вивезена з військкоматом на третій день зіткнення з рф”, – говорить волонтерка та генеральний директор компанії “Danaya” з виробництва одягу для військових Ярова.

За її словами, бучанців просто залишили без зброї в заручниках ситуації та фактично можливості захищати свою громаду від ворога. 

Також вона обурилась щодо того, що не були проведені відповідні роботи з бюджетом і не були виділені кошти на потреби армії, враховуючи, що держава за пів року була поінформована про можливий наступ рф. І, тим паче, висловила нерозуміння, чому не було розпочате формування та злагодження територіальної оборони на місцях заздалегідь, і не проведене відповідне навчання збір резервістів. А, відповідно, не відбувалося і їхнього матеріального забезпечення.

У коментарі KВ, голова Бучанської міської громади Анатолій Федорук запевнив, що інформація, поширена Даною Яровою – не просто не відповідає дійсності, а є наклепницькою і такою, що принижує честь, гідність та його ділову репутацію як міського голови, так і  громадянина України. 

“Юристи вже аналізують ці висловлювання на предмет захисту у судовому порядку моїх прав та законних інтересів. Після 24 лютого зброю в місто ніхто не завозив, в місцевому військкоматі нам було видано 5-6 автоматів і по 2 магазини патронів, іншої зброї не було, це дуже легко перевірити компетентним органам”, – говорить він.

За його словами, міською владою були вжиті і заходи для захисту службової інформації, зокрема про ветеранів АТО/ООС, щоб вона не потрапила до рук ворога. 

“Всі ці обставини були перевірені і достеменно встановлені компетентними органами, зокрема і СБУ, тому поширена інформація є недостовірною”, – резюмував очільник громади. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, варто додати, що в інтерв’ю виданню “Українська правда” після деокупації Бучі Анатолій Федорук розповів, що громада не встигла організувати місцеву тероборону. А учасники тероборони, які були у списках, отримали шість автоматів Калашникова. Але коли виїхав військкомат, то він і це забрав. Тобто без зброї лишилися навіть ті, хто були готові ставати до захисту міста. 

“Частина наших активних громадян, які пройшли війну і просто були патріотично налаштовані, перейшли в батальйон тероборони району, потім поїхали в Капітанівку, потім у Білогородку, частина перейшла до тероборони Ірпеня”, – говорив він в інтерв’ю.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, в КП “Ірпіньводоканал” підозрювали владу сусіднього міста Буча у намаганні захопити комунальне підприємство. Керівник КП стверджував, що мешканців Бучі та Ворзеля, які обслуговуються в “Ірпіньводоканалі”, змушували переукладати договори з КП “Бучасервіс”.

Читайте: “Ірпіньводоканал” запідозрив мерію Бучі у рейдерстві

Влада ж Бучанської громади відповіла на закиди щодо рейдерського захоплення КП “Ірпіньводоканал” та переманювання споживачів до КП “Бучасервіс”. У міськраді впевнені, що інформаційні звернення “Ірпіньводоканалу” є ні чим іншим, як маніпуляцією та перешкоджанням діяльності місцевого комунального підприємства.

Читайте: У Бучі відповіли на звинувачення щодо захоплення “Ірпіньводоканалу” 

Фото: bbci

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4