На Київщині власники земельних паїв зможуть самостійно вирішувати, що робити з власною землею. Якщо раніше вони могли обробляти її власноруч чи здавати в оренду, то через кілька місяців зможуть офіційно навіть продавати. Раніше такої можливості не було через дію мораторію на ринок землі.
Про це KV стало відомо з повідомлення пресслужби Київської облдержадміністрації (КОДА) з посиланням на очільника облдержадміністрації Василя Володіна сьогодні, 2 лютого.
“Кожна людина повинна мати право вільно розпоряджатись своїм майном. Завдяки впровадженню земельної реформи така можливість з’явиться й у наших власників паїв. Раніше вони могли лише або самотужки користуватись землею, якою володіють, або здавати в оренду. Натомість уже влітку їх спроможності стануть набагато ширшими”, – зазначив Василь Володін.
Відкриття ринку землі в Україні заплановане на 1 липня.
Завдяки цьому власникам паїв відкриваються такі перспективи:
▪️Можна буде легально обмінюватись паями;
▪️Вигідно здавати свою землю в оренду та отримувати за це гроші на картку, а не бартером;
▪️Офіційно дарувати земельні ділянки;
▪️Передавати землю в спадок;
▪️Заставляти для отримання дешевих кредитів;
▪️Продавати та законно отримувати за землю справедливу та конкурентоспроможну платню, а не найнижчу у всій Європі;
▪️Вносити права на пай до статутних капіталів господарських товариств.
При цьому продавати земельні ділянки зможуть виключно власники паїв. Слід зазначити, що відчуження таких земельних ділянок на користь юридичних осіб залишається під забороною до 1 січня 2024 року, крім переходу до банків права власності на земельні ділянки як предмет застави, спадщини, обміну та відчуження земельних ділянок для суспільних потреб.
Натомість державна та комунальна землі, згідно з законом, до продажу заборонені.
Читайте: Жителям Київщини пояснили, хто зможе отримати компенсацію за електроопалення
Фото: КОДА