Внаслідок пожежі на складах в селі Мила минулого року сталося забруднення природного середовища Київщини

Внаслідок пожежі на складах в селі Мила минулого року сталося забруднення природного середовища Київщини

У березні минулого року офісно-складський комплекс групи компаній Вельд у селі Мила, що на Київщині, постраждав від дій окупанта. Внаслідок пожежі на складах сталося забруднення атмосферного повітря Київської області. Також відходами від пожежі було засмічено 4 тисячі метрів квадратних земель.

Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції Столичного округу.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У березні 2022 року, під час окупації Київської області, російська армія здійснила два ракетних удари та обстріл комплексу, в результаті чого – одна будівля складу згоріла та зруйнована, 11 вантажних автомобілів згоріло, а пожежу на іншій будівлі офісно – складського комплексу не могли ліквідувати протягом тижня через активні бойові дії”, – йдеться в повідомленні Держекоінспекції Столичного округу.

Як зазначається, на складах, загальною площею близько 6 тисяч кв.м., від вогню та руйнувань було пошкоджено тонни продукції харчування – олії та різноманітні консервації. 

Внаслідок пожежі в атмосферне повітря Київської області потрапило багато забруднюючих речовин.

“Через пожежу в атмосферне повітря Київщини потрапило понад 79 тонн забруднюючих речовин, а саме діоксид вуглецю та важкі метали: оксид міді, оксид цинку, діокис селену тощо”, – наголошується в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також відходами від руйнування та пошкодження продукції засмічено 4 тисячі метрів квадратних земель.

Згідно повідомлення, внаслідок руйнувань, пожежі та розгерметизації тари відбувся неорганізований витік олив та жирів на землі біля складських приміщень, де зафіксовано перевищення забруднюючих речовин в ґрунті: 

• у 348 разів – органічних речовин, що екстрагуються петролейним ефіром (мінеральні та рослинні олії, жири, мила, смоли, важкі вуглеводні);

• у 4,5 рази – хлоридів;

• у 2 рази – нафтопродуктів.

“Особливістю саме цього випадку є той факт, що компанією подано позов проти рф до Європейського суду з прав людини, задля встановлення факту порушення прав людини, присудження компенсації шкоди за пошкодження та знищення бізнесу та притягнення росії до відповідальності за руйнування і шкоду довкіллю”, – пояснили у Держекоінспекції. 

Зазначається, що наразі відомо лише про два таких позови від компаній з України.

Раніше KВ повідомила, що довкіллю столиці та Київської області за 10 місяців війни завдано збитків на 47 мільярдів 483 мільйони гривень. Найбільше постраждало повітря внаслідок горіння нафтобаз, торгівельних складів та об’єктів енергетичної інфраструктури.

Читайте: Війна завдала довкіллю Києва та області збитків на понад 47 млрд гривень

Фото: Держекоінспекція Столичного округу

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4