Щоб прискорити модернізацію старих будинків, столична влада має допомогти ОСББ готувати заявки та проходити через бюрократичні процедури. Для цього Київ має використати литовський досвід, запровадивши механізм комунальних проєктних менеджерів.
Про це в матеріалі для KV повідомив Володимир Кравець, депутат від фракції ОП-ЗЖ та перший заступник голови Постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.
“На рівні міста треба запровадити механізм допомоги ОСББ при подачі заявок на програми Фонду енергоефективності. Користаючись досвідом менеджерів проєктів та ефектом масштабу, можна значно прискорити темпи модернізації старих житлових будинків. Ця проблема актуальна для всіх районів міста, однак особливо гостро вона стоїть в Солом’янському районі, де переважна більшість будинків складає старий житловий фонд, зведений до 1990 року” – розповів Кравець.
За словами депутата, столиці може допомогти литовський досвід модернізації будинків.
“Гарним прикладом для України може стати Литва. Там схожа програма була доповнена допомогою координатора від місцевої влади. Використовуючи такий підхід, кожному окремому ОСББ вже не треба самотужки проходити крізь бюрократичні процедури, натомість їх може вирішувати людина, для якої вже умовно тридцята заявка, і яка має відповідний досвід”, – додав Володимир Кравець.
Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, загалом в Україні у майже 45% житла жодного разу не проводили капітальний ремонт. Майже три чверті українців живуть у будинках, збудованих у 1960-1980-х роках. Діюча в Україні програма підтримки енергомодернізаціїбагатоквартирних будинків “Енергодім” надає інструменти для термореновації житла, за якою Фонд повертає ОСББ до 70% витрачених коштів на енергоефективні заходи у вигляді гранту. Станом на кінець липня 2021 року Фонд отримав 724 заявки на участь у Програмі.
Фото: KV