Ситуація, пов’язана з невизнанням Володимира Левіна депутатом Київради IX скликання від партії “Європейська солідарність”, є предметом розгляду Центральної виборчої комісії (ЦВК). Згідно з вимогами законодавства, Київська міська територіальна виборча комісія вже повинна була визнати Левіна депутатом замість Ганни Коваленко, яка припинила свої повноваження 8 червня. Проте до цього часу такого визнання не було здійснено. Це може свідчити про намагання проігнорувати волю виборців і “приховані домовленості” з іншим кандидатом.
Як стало відомо KВ, Володимир Левін 10 червня 2023 року направив до Центральної виборчої комісії відповідну скаргу.
В документі йде мова про те, що на виконання вимог ст. 284 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія була зобов’язана визнати/зареєструвати депутатом Київради наступного за черговістю кандидата у депутати за результатами місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на 10 виборчому окрузі Києва (Святошинський район).
Тоді на цьому окрузі Левін, який балотувався за списком “Європейська Солідарність”, за результатами виборів зайняв друге місце, набравши 1048 голосів (результат Коваленко – 2347 голосів).
Повноваження депутатки Київради Ганни Коваленко були припинені рішенням міськради від 08.06.2023 року № 6486/6527. Тобто, на сьогодні пройшло вже більше 30 днів, які Виборчий кодекс дає територіальній виборчій комісії на реєстрацію в такому випадку депутатом міськради людини, яка на виборах посіла друге місце.
Володимир Левін наголошує, що ситуація з відсутністю протоколу ТВК спонукала його звернутися до територіальної виборчої комісії 6 липня, щоб дізнатися про наступні кроки та терміни подання документів. Проте, усно йому було повідомлено, що все заблоковано через відсутність офіційного повідомлення від Секретаріату Київради. Цікаво, що офіс ТВК знаходиться в одній будівлі з Секретаріатом Київради, і рішення від 8 червня про складання повноважень Ганной Коваленко з’явилося на сайті Київради наступного дня. Зараз Левін очікує офіційних пояснень від Секретаріату Київради та вимагає, щоб ЦВК визнала бездіяльність міського територіального виборчого комітету незаконною.
Інформація, надана KВ джерелом з Київради під умовою анонімності, вказує на те, що причиною такої ситуації, ймовірно, є “особисті симпатії” рахункового органу до іншого кандидата зі списку “Європейська Солідарність”.
“Така схема існує. Наприклад, вирішили зробити депутатом Київради людину, яка за кількістю голосів виборців зайняла не друге, а десяте місце. Для цього домовляються з кандидатами в депутати, які під час виборів набрали більше голосів, щоб вони подали до ТВК заяви про виключення зі списків партії. А якщо, наприклад, хтось не погоджуються це зробити, то в справу вступають партійні структури, які можуть своїм внутрішнім голосуванням “забракувати” цього кандидата та подати відповідний протокол в ТВК. Просто для цього, як правило, потрібно більше часу. Такі маніпуляції з голосами виборців порушують процес виборів та сприяють формуванню непрозорих політичних структур, які знаходяться поза волею виборців”,- пояснило вказане джерело.
Нагадаємо, що Володимир Левін був депутатом Київради VIII скликання від фракції “Солідарність” і при цьому вів доволі незалежну політику. Наприклад, не рахуюччись з позицією і інтересами керівництва міста, наполегливо і послідовно рятував від забудови територію парку “Юність” та вимогав зареєструвати за громадою Києва право власності на значний об’єм електричних мереж.
Фото: колаж KВ