1 лютого за участі Київоблради та Київської ОДА стартували публічні обговорення проєкту рішення про обласний бюджет на 2022 рік. Вони триватимуть до кінця тижня, після чого на черговій сесії 17 лютого головний фінансовий документ із врахуванням усіх правок буде затверджений.
Про це в коментарі KV розповів лідер фракції “За Майбутнє” у Київській обласній раді Ярослав Москаленко.
“Коли ми переобирали керівництво обласної ради, я виступав про це з трибуни – всі процеси роботи обласної ради та адміністрації повинні бути максимально доступними і публічними для людей. На сесії у грудні не вистачило голосів навіть на затвердження порядку денного. І все йшло до того, що у січні ми мали призначити позачергову сесію і швидко проголосовувати бюджет, взагалі “сирий”, неготовий і неефективний. Аби показати всю серйозність у цьому питанні, зібрались голови депутатських фракцій, голова ради і прийняли рішення про проведення чергової сесії 17 лютого, оскільки за законом бюджет приймається виключно на черговій сесії. Бюджет – це не невідкладне питання, це складний процес. І 1 лютого почали працювати в форматі обговорень. Така робота має бути завжди. І вона триватиме до кінця тижня. Впевнений, що вдасться досягти консенсусу і 17 лютого збалансований бюджет області буде прийнятий. Наразі ж там лише захищені статті, незахищені – прописані однією строкою 800 млн гривень. Крім того, маємо проголосувати державну субвенцію на дороги, але ж депутати мають бачити перелік, на які саме дороги вона буде витрачена. Такі нюанси і призвели до публічних обговорень”, – каже він.
Москаленко нагадав, що бюджет минулого року прийняли у грудні без жодних обговорень, а 39 депутатів не були включені до жодної комісії ради і взагалі не мали можливості виконувати свої депутатські функції.
“І я ходив запитував у фракції, чи знають вони, за що голосують. Ніхто не знав. Не проводилось обговорень, комісій. “За Майбутнє” тоді ще не входило в склад жодної комісії. Депутатам просто сказали – голосуємо за бюджет. Натиснули 43 кнопки, в тому числі кнопку Наталії Гунько, якої не було в сесійній залі. Бо 42 голоси не вистачило б. І саме тоді, коли “протягнули” бюджет, якого ніхто не бачив, виникло багато запитань, які вирішуються досі. Весь 2021 рік ми жили в ручному режимі. Ставили запитання: навіщо ми утеплюємо фасади в лікарнях, коли в нас немає каналізації, операційних, не вистачає електроенергії на апарати ШВЛ, тощо. І наша мета була – аби в цьому році такого не було. Тому обговорення – це абсолютно нормально. І якщо ми введемо таку практику за правило, то не дарма ми прийшли працювати у цю каденцію”, – завершив він.
Нагадаємо, як раніше писала KV, позачергова восьма сесія Київської обласної ради, що мала бути проведена 23 грудня, не відбулась. Депутати з двох спроб не набрали необхідної кількості голосів за прийняття порядку денного й, зрештою, виключили із нього усі питання, окрім відставки депутата Віталія Гудзенка (“За Майбутнє”). Проголосувавши лише це рішення, сесію оголосили закритою.
Фото: cdn.iz.ru