У Київській області 3 та 4 березня рятувальники залучалися до ліквідації 19 пожеж в природних екосистемах. Повідомлення про загорання трав’яного настилу надходили з Бориспільського, Обухівського та Броварського районів. Також на території Кагарлицької територіальної громади горів очерет.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ ДСНС в Київській області.
Згідно з повідомленням, 3 березня о 16:34 до оперативно-диспетчерської служби Бориспільського району надійшло повідомлення про загорання трав’яного настилу у Борисполі, поблизу вул. Бабкіна. Особовий склад 23-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста локалізував пожежу о 16:55 та повністю ліквідував о 17:03. До гасіння залучено дві одиниці пожежно-рятувальної техніки та 12 чоловік особового складу.
Вже наступного дня, 4 березня об 11:58 до оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надійшло повідомлення про загорання трав’яного настилу у Ржищеві, на вул. Зарічній.На місце події направлено особовий склад 20-ї Державної пожежно-рятувальної частини. О 12:35 пожежу локалізовано та о 12:45 повністю ліквідовано.
Згодом, о 12:17 до оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надійшло повідомлення про загорання очерету у Кагарлику на вул.Південній Кагарлицької територіальної громади. Рятувальники 19-ї Державної пожежно-рятувальної частини локалізували пожежу о 13:05 та повністю ліквідували о 13:15. На місці виклику працювало 3 чоловіки особового складу та 1 одиниця техніки.
В цей же день, о 14:08 до оперативно-диспетчерської служби Броварського району надійшло повідомлення про загорання трав’яного настилу у селі Квітневе, Калинівської територіальної громади. До місця події направлено особовий склад 21-ї Державної пожежно-рятувальної частини Броварів. Пожежу було локалізовано о 14:30 та повністю ліквідовано 14:40.
У ДСНС закликали громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах.
Зазначається, що громадянам, перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Також категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки.
Нагадаємо, влітку та восени 2022 року співробітники ДСНС у Київській області попереджали, що ситуація з пожежами в природних екосистемах набуває загрозливого характеру. Чи не кожного дня рятувальники змушені були по декілька разів виїздити на ліквідацію лісових пожеж і загорянь трав’яного настилу.
Читайте: Київрада погодила виділення бюджетних коштів на будівництво 5 пожежних постів
Фото: ГУ ДСНС в Київській області