Верховна Рада (ВР) прийняла закон про примусове вилучення майна в прифронтових зонах за рішенням Ради нацбезпеки та оборони (РНБО), якщо це майно буде під загрозою окупації і при цьому може знадобитись для оборонно-промислового комплексу (ОПК). Цей закон був прийнятий ще в середині серпня, але на початку вересня його було повернуто в Раду з пропозиціями президента.
Про це KВ стало відомо з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос”).
Законопроект №7605 “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану” в цілому з урахуванням пропозицій президента Володимира Зеленського підтримали 262 народних депутата.
Як інформувала KВ, згаданий законопроект був прийнятий в другому читанні та в цілому прийнятий 15 серпня ц.р. Закон був направлений на підпис президенту 16 серпня ц.р., а 31 серпня ц.р. закон було повернуто до Ради з пропозиціями Зеленського.
Пропозиції президента стосувалися норми, згідно якої реорганізація Держагентства лісового господарства на час воєнного стану та протягом року після нього заборонялася. Ця норма була виключена.
Згаданим законопроектом дозволяється на час воєнного стану примусове вилучення майна на територіях, яким загрожує окупація.
Згідно з документом, примусове відчуження або вилучення рухомого майна, яке використовується чи може використовуватись для цілей діяльності ОПК і щодо якого існує ризик переривання його функціонування у зв’язку з його знаходженням на території адміністративно-територіальної одиниці України, щодо якої є загроза її тимчасової окупації та межі якої знаходяться на відстані не більше ніж тридцять кілометрів від району ведення бойових дій, відбувається на підставі рішення РНБО.
РНБО після ухвалення рішення та введення його в дію указом президента направляє його до Кабінету міністрів та доручає військовому командуванню забезпечити збереження примусово вилученого майна.
Читайте: Рада дозволила примусове вилучення майна для оборони на територіях, яким загрожує окупація
Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні парламенту була прийнята постанова, якою народні депутати визначили особливості роботи парламенту під час проведення восьмої сесії.
Також сьогодні нардепи заборонили транслювати засідання парламенту в прямому ефірі телеканалом “Рада”.
Читайте: Рада заборонила транслювати засідання парламенту телеканалом “Рада”
Фото: відкриті джерела