Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця звернувся до Віталія Кличко із ініціативою про перейменування вулиці Льва Толстого (Шевченківський район столиці) в імені Володимира Опанасовича Караваєва – світоча Європейської хірургії, засновника української офтальмології, оториноларингології, ортопедії та травматології, проктології й нейрохірургії, наукового діяча. Саме Караваєвською називалась вулиця Льва Толстого до 1920 року.
Як стало відомо KВ, з ініціативою про перейменування трудовий колектив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця звернувся до Київського міського голови Віталія Кличко 12.04.2022 року.
Зазначається, що Володимир Опанасович Караваєв – світоч Європейської хірургії, засновник української офтальмології, оториноларингології, ортопедії та травматології, проктології й нейрохірургії, талановитий науковий діяч, перший декан медичного факультету Університету Св. Володимира.
“Володимир Опанасович жив на Шулявській вулиці, яку в 1891 році до 50-річчя університетської діяльності професора, перейменували на його честь у Караваєвську (нині — вулиця Льва Толстого). Тоді ж назву Караваєвська отримала і нинішня площа Льва Толстого. Тому ідея перейменування вулиці це не що інше як прагнення відновлення історичної справедливості та шана до видатного медика, який присвятив усе життя медицині та показав на власному прикладі наступним поколінням яким має бути лікар” – зазначає ректор НМУ, професор Юрій Кучин.
Також Караваєв був відомий серед містян своєю доброчинністю – безкоштовно лікував нужденних пацієнтів. Він не лише розвинув ідеї свого вчителя (Пирогова М. І.) але й зробив вагомий внесок у різні галузі вітчизняної медицини. Незважаючи на те, що пройшло багато часу, його новаторства і до сьогодні є актуальними та широко застосовуються у лікувальній справі.
“Вулиці наших українських міст мають гордо носити виключно імена найкращих представників славетної української нації. Нам є ким пишатись і є кому засвідчувати нашу глибоку повагу, зважаючи на той внесок, який вони зробили в розвиток України та українського суспільства.
Згідно опитування “Як Ви вважаєте чи потрібно перейменовувати вулиці та інші об’єкти, назви яких пов’язані із росією” більш ніж 90% українців відповіли “Так, потрібно”. І з цим не посперечаєшся.
Лікарі, що прославили Україну далеко за її межами та зробили значний вклад у вітчизняну медицину безперечно заслуговують на те, аби вулиці нашої столиці прикрашали таблички з їх іменами”,- прокоментував KВ адвокат, депутат Київської облради Роман Титикало.
Читайте: Київрада планує перейменувати 15 вулиць та 5 станцій метро, назви яких пов’язані з росією