Вирубка Мархалівського лісу на Київщині під Національне військове кладовище загрожує міжнародним скандалом, – КЕКЦ

Вирубка Мархалівського лісу на Київщині під Національне військове кладовище загрожує міжнародним скандалом, - КЕКЦ

Вирубка Мархалівського лісу на Київщині, де планують розмістити Національне військове меморіальне кладовище, може потягнути міжнародний скандал та великий штраф. Громадськість написала на такі дії скаргу до Секретаріату Бернської конвенції. Адже Україна приєдналася до Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція) ще 30 років тому. У європейські фундації зажадали від Міндовкілля України пояснень таким діям та призначили на весну 2025 року розгляд скарги українців по суті.

Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ). 

Як зазначили у КЕКЦ, екологи неодноразово попереджали чиновників Міністерства у справах ветеранів і Міндовкілля, що рубати Мархалівський ліс під військове кладовище не можна, оскільки він входить у всеєвропейську Смарагдову Мережу.

“1996 року, майже 30 років тому, Україна ратифікувала Бернську конвенцію (Конвенція про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі – КВ). Проте виконувати її українські чиновники не збираються. Прикриваючись патріотичними гаслами, вирішили зрубати і продати майже 300 га першосортного лісу, та ще й гроші вкрасти на будівництві військового кладовища”, – йдеться в дописі.

Екологи зауважили, що громадськість написала скаргу до Секретаріату Бернської конвенції. 

“У відповідь Секретаріат Бернської конвенції, визнавши рубку Мархалівського лісу таким, що суперечить умовам Конвенції, зажадав від Міндовкілля України пояснень”, – повідомили захисники довкілля.

Вирубка Мархалівського лісу на Київщині під Національне військове кладовище загрожує міжнародним скандалом, - КЕКЦ

Фото КЕКЦ: Відповідь Секретаріата Бернської конвенції ( переклад)

Навесні 2025 року у Секретаріаті Бернської конвенції розпочнуться розгляди по суті скарги та буде винесено вирок.

“Швидше за все, це буде дуже великий штраф. І, звісно, в Україні полетить голови тих чиновників, насамперед керівництва Мінветеранів, які наплювали при виборі місця під військовий цвинтар на міжнародну конвенцію”, – наголосили в КЕКЦ.

Вони додали, що у 2016 р. подібний випадок стався в Польщі. 

“Там почали рубати, под виглядом  “боротьби з короїдом”, ліс у Біловезькому лісництві, яке також входить у Смарагдову Мережу, та ще й у Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  У результаті Польща була оштрафована на 100 тис. євро за кожен день рубки”, – резюмували екоактивісти.

Читайте: Національне військове кладовище біля Мархалівки: скандали не вщухають

Фото: КЕКЦ

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4