За допомогою ДНК вже ідентифіковано близько трьох тисяч загиблих українців. Спеціалісти-криміналісти використовують пересувні лабораторії. Ще 2,8 тисяч тіл залишаються досі не впізнаними через відсутність порівняльного ДНК-матеріалу.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на сайті Урядового порталу з посиланням на заступника Голови Національної поліції України – керівника Головного слідчого управління Максима Цуцкірідзе.
“Мобільні лабораторії, які ми отримали завдяки міжнародним партнерам, дозволяють швидко відібрати ДНК у загиблого та у його родичів. Такі лабораторії використовувалися для ідентифікації тіл після ракетних обстрілів торгового центру у Кременчуці, у середмісті Вінниці, під час падіння гелікоптера під Києвом”, – зазначив посадовець.
При цьому зазвичай на місці події працюють відразу дві пересувних ДНК-лабораторії, одна з яких здійснює відібрання ДНК у загиблих, інша – у їхніх кровних родичів. Згодом за лічені хвилини відбувається порівняння наявного матеріалу та у разі збігу – встановлення особи.
“На сьогодні у Нацполіції працюють вісім пересувних лабораторій. Але ми плануємо забезпечити кожен регіон таким обладнанням, що суттєво покращить ефективність роботи слідчих-криміналістів. Тож ми ведемо перемовини з посольством США щодо їх придбання”, – підкреслив Максим Цуцкірідзе.
За словами заступника Голови Національної поліції, також формується так звана база ДНК: наразі майже 16 тисяч родичів загиблих або безвісти зниклих здали ДНК. При цьому відбираються профілі під час повернення тіл захисників.
Заступник Голови Національної поліції повідомив, що для пришвидшення цієї роботи у Нацполіції створено гарячу лінію. Він наголосив, що з квітня 2022 року поліцейські опрацювали майже 20 тисяч дзвінків, які стосувалася безвісного зникнення людей та питань ідентифікації.
“Наразі в рамках кримінальних проваджень наші криміналісти разом із експертами ДНДЕКЦ ідентифікували близько 3 тисяч убитих українців. Ще 2800 тіл залишаються досі не впізнаними і не ідентифікованими через відсутність порівняльного ДНК-матеріалу”, – зауважив Максим Цуцкірідзе.
Нагадаємо, за сприяння Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти при Мінреінтеграції у співпраці з силовими структурами 3 березня вдалося повернути додому тіла 17 загиблих оборонців України.
Читайте: За рік повномасштабного вторгнення росії в Україні загинули 464 дитини, – ювенальні прокурори
Фото: Радіо Свобода