Як уникнути поширення інфекційних хвороб у притулку для переселенців та біженців, – поради від МОЗ

Як уникнути поширення інфекційних хвороб у притулку для переселенців та біженців, - поради від МОЗ

Міністерство охорони здоров’я підготувало інформаційну пам’ятку про те, як уникнути поширення інфекційних хвороб у місцях перебування переселенців та біженців.


Про це KV стало відомо в повідомленні пресслужби МОЗ.


Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 


Війна в рази збільшила кількість внутрішньо переміщених осіб. Багато хто з них живе або проводить певну кількість часу в спеціально облаштованих місцях для перебування переселенців та біженців”, – йдеться в повідомленні.


Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм


У МОЗ попередили, що велике скупчення людей у вагонах поїздів та в місцях для ночівлі, відсутність сталого доступу до проточної води і засобів гігієни можуть загрожувати спалахами і швидким поширенням інфекційних хвороб. Запобігти цьому можна завдяки  забезпеченням  постійного водопостачання, належних санітарно-гігієнічних умов та доступу до медичних послуг. 

На що потрібно звернути увагу?

  • Забезпечте людей, які перебувають у місці тимчасового перебування, теплим одягом і ковдрами.

  • Провітрюйте приміщення щонайменше тричі на день, проводьте щоденне вологе прибирання.

  • За можливості організуйте скринінг людей на наявність ознак інфекційних захворювань (тестування, огляд медичним працівником).

Усі, хто має симптоми гострих респіраторних або інших захворювань (гарячка, ломота в тілі, діарея тощо), мають бути ізольовані в окремому приміщенні.

Як уникнути поширення інфекційних захворювань, якщо ви перебуваєте у тимчасовому притулку:

  • Першим правилом має стати фізичне дистанціювання, дотримання гігієни рук й органів дихання. За можливості продовжуйте носити маски.

  • Не торкайтеся руками обличчя.

  • Мийте руки перед вживанням їжі. Якщо немає доступу до води, можна використовувати антисептик, у крайньому разі – вологі серветки (хоч вони і не є ефективними в боротьбі з патогенними мікроорганізмами).

  • Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни: у разі кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Одразу викидайте використані серветки в контейнер для сміття, обробляйте руки спиртовмісним антисептиком і за можливості мийте руки з милом.

  • Будь ласка, зверніться за медичною допомогою, як тільки у вас з’явилися симптоми та ви перебуваєте у безпеці.

Найчастіше небезпеку становлять сирі продукти тваринного походження: сирі або без належної термічної обробки м’ясо, яйця, непастеризоване молоко. Також небезпечними можуть бути немиті або погано вимиті фрукти та овочі. 

Головне правило – не вживати продукти, що швидко псуються та які зберігалися з порушенням умов їхнього  зберігання, після завершення терміну придатності або за найменшої підозри на те, що вони зіпсувалися!

Медики наголошують, що якщо у вас почалися ознаки харчового отруєння (діарея та/або блювання),  головне – запобігти зневодненню. Намагайтеся пити багато рідини. У разі погіршення стану (кров в калі, підняття температури вище 38,5°С, відсутність або дуже рідке сечовипускання, висока сухість у роті та горлі, запаморочення, коли встаєте) – якомога швидше зверніться по медичну допомогу.

Зараз під особливою загрозою опинилися діти, які не мають потрібних профілактичних щеплень або мають порушений графік. Разом із батьками вони біжать від видимої загрози – війни. 

“Такі інфекційні захворювання, як поліомієліт, туберкульоз, гепатит В, кір, краснуха, епідемічний паротит (свинка), дифтерія, хіб-інфекція, кашлюк, правець, можуть поширюватися дуже швидко і загрожувати вашому малюкові”, – попередили в МОЗ.

Якщо ви прибули в інший, більш безпечний, регіон або в іншу країну, зверніться до найближчої амбулаторії/лікарні для надолуження графіку вакцинації.

У МОЗ також пояснили як підтвердити статус рутинних щеплень всередині країни та за кордоном.

“Для підтвердження статусу рутинних щеплень потрібно мати записи в вашій медичній картці. У разі, якщо ви не можете вийти на зв’язок із лікарем або не маєте підтвердженних записів про проведені щеплення, курс вакцинації буде вважатися таким, що відсутній. Тож щеплення доведеться робити наново. 

Не відмовляйтеся від рутинних щеплень, якщо вам їх запропонують. Від цього залежить здоров’я, а іноді і життя вашої дитини”, – наголосили медики.


Нагадаємо, у Міністерстві внутрішніх справ розповіли що робити, якщо раптом станеться вибух. Вберегти життя допоможуть дотримання декількох простих правил. 


Читайте: У Києві якість води відповідає всім нормам, – “Київводоканал”


Фото: ГУ ДСНС в Київській області


КиевVласть

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4