Ярослав Добрянський похвалив законопроєкт соратниці опозиційного нардепа Разумкова

Ярослав Добрянський похвалив законопроєкт соратниці опозиційного нардепа Разумкова

В.о. голови Київської облради Ярослав Добрянський похвалив  новий законопроєкт “Про професійну освіту”, який розглядають у Раді. Одним з ініціаторів проєкту стала нардепка  ІХ скликання Ольга Коваль, відома своїми зв’язкам з опозиційним ексспікером Верховної Ради Дмитром Разумковим. Законопроєкт передбачає  формування дуальної освіти, автономії, наглядових рад із роботодавцями тощо. 

Про це КВ дізналася з повідомлення в.о. голови Київської обласної ради Ярослава Добрянського у Facebook.

Законопроект “Про професійну освіту” №13107-д дає можливість зробити те, що давно мало бути нормою, об’єднати зусилля освіти і бізнесу заради підготовки справжніх фахівців. У ньому – дуальна освіта, автономія, наглядові ради з роботодавцями і нове обличчя профтеху. Такі ініціативи роблять престижними робітничі професії і формують перспективу для молоді, ринку, країни в цілому!”, – написав Добрянський.

Згідно з карткою законопроєкту, його ініціаторами є народні депутати ІХ скликання Сергій Бабак, Роман Грищук, Олена Лис, Юлія Гришина, Ольга Коваль та Володимир Воронов. 

Ольга Коваль займає посаду Голови підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, а окрім того є кандидаткою технічних наук і доценткою Національного університету харчових технологій (НУХТ). Коваль має дві вищі освіти: технологічну та економічну. Свою професійну діяльність розпочала як інженер-технолог на Київському обласному хлібопекарському комплексі “Кулиничи” (2012–2014). Згодом вона перейшла до викладацької роботи в НУХТ, де також очолювала студентське наукове товариство. У 2016 році захистила дисертацію, присвячену процесам і обладнанню в харчовій та фармацевтичній промисловості. Крім того, у 2014-2015 роках вона викладала в Київському кооперативному інституті бізнесу і права.

У 2019 році Ольга Коваль стала офіційною представницею команди Володимира Зеленського на Київщині під час президентської кампанії та увійшла до виборчого списку “Слуги народу”. Тоді ж її навіть намагалися просунути в очільниці Київської області, чого, власне, так і не сталося.

Ярослав Добрянський похвалив законопроєкт соратниці опозиційного нардепа Разумкова

на фото: Володимир Зеленський та Ольга Коваль (джерело – Facebook)

Існує декілька версій, як Ольга Коваль долучилася до “Зе-команди”. За однією з них, ключову роль відіграли її знайомства з учасниками “Ліги сміху” та “Кварталу 95”, які зародилися ще під час КВК-заходів у НУХТ, де університет активно підтримував студентські гумористичні ініціативи. 

Інша версія вказує на вплив її батька, Володимира Коваля, екс-депутата Київської обласної ради та колишнього очільника управління економіки Київської облдержадміністрації.   

“У політикум Київської області він (Володимир Коваль) прийшов у 2010 році, ставши депутатом Київської обласної ради від партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”. До списку Коваля брав нинішній нардеп-мажоритарник від БПП Віталій Гудзенко (Володарка-Тараща-Сквірщина)”, – писала КВ.  

Читайте: На межі влади: Київська область готова впасти в обійми Зеленського

У травні 2010-го тодішній голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк призначив Коваля своїм радником, а згодом доручив керувати обласним управлінням економіки. Коли “Сильна Україна” вирішила об’єднатися з Партією регіонів, Коваль увійшов до фракції ПР. Після перемоги Революції Гідності він залишив лави партії Януковича й перейшов до фракції “УДАР” у Київській обласній раді.

Ярослав Добрянський похвалив законопроєкт соратниці опозиційного нардепа Разумкова

Як повідомляв блогер Володимир Бондаренко, з 29 квітня 2013 року Коваль очолював ТОВ “Трейдфілд Україна” (код ЄДРПОУ: 37641298). До 16 грудня того ж року компанія мала назву “Полігрейн Агро” і належала російській фірмі “Маслоэкстракционный завод Юг Руси” з Ростова-на-Дону. Цей завод входить до аграрної імперії “Юг Руси”, власником якої є російський мільярдер Сергій Кислов.

Крім того, з 31 січня 2015 року до 21 травня 2019 року Коваль очолював правління ПрАТ “Херсонський КХП” (код ЄДРПОУ: 00952367). У цей період контроль над 96,2% акцій підприємства мав кіпрський офшор WJ Ventures ltd, який, за даними Бондаренка, належав російській компанії “Юг Агролізинг” – знову ж таки з групи Кислова. Таким чином, підсумовував блогер, з 2013 року Володимир Коваль фактично керував українськими активами російського аграрного бізнесмена.

Сергія Кислова пов’язують партнерські відносини з Віктором Медведчуком – зокрема в межах Новошахтинського нафтопереробного заводу та інших енергетичних проєктів.

У листопаді 2021 року ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков опублікував список депутатів,  які увійшли до створеного ним міжфракційного об’єднання під назвою “Розумна політика”. Серед цього списку фігурувала також Ольга Коваль.

Читайте: 24 соратники Разумкова: ексспікер відкрив список майбутнього міжфракційного об’єднання в Раді “Розумна політика”

У березні 2023 року Ольга Коваль побралася з нардепом від фракції “Голос” – Ярославом Железняком. Про це тоді, власне, повідомив сам Железняк, опублікувавши допис на Facebook.

Виявляється в Раді можна зустріти не тільки друзів та опонентів, але і справжню любов. У перший день весни цей вусатий дядька сказав, що тепер на одну родину в Україні стало більше”, – написав нардеп.

Ярослав Добрянський похвалив законопроєкт соратниці опозиційного нардепа Разумкова

на фото:  подружжя Ольги Коваль та Ярослава Железняка (справа) (джерело – Facebook)

До слова, 2017 році Железняк обіймав посаду радника прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.  Ольга Коваль неодноразово привертала увагу публіки через дороговартісні образи, у яких з’являлася на засіданнях Верховної Ради. Так, ще в далекому серпні 2020 року виникло активне обговорення її аксесуарів на пів мільйона гривень, зокрема, сумки Louis Vuitton з нової тоді колекції за понад 3,6 тис. доларів, підвіски Tiffany за 10 тис. доларів та вінтажних сережок Alhambra від Van Cleef & Arpels за 4 тис. доларів.

Читайте: Сумнівні кордони: Київ і область судяться за землю на околиці Гостомелю

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Анастасія Командік

Рекомендуємо до перегляду
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
13:00 Пристрасті навколо, ймовірно, “липового” проходження служби низкою депутатів Київради у складі 241 бригади ТрО не просто не вщухають, але й набирають обертів. Минулоріч…
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
09:00 У столиці під питанням збереження старовинної будівлі – садиби Самсона Стрельбицького (1819 року) у пров. Музейному, у якій в 80-х роках минулого століття…
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
19:00 Генпрокурор Руслан Кравченко призначив з 1 липня керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна, що замінив на цій посаді Максима Крима, який тепер посідає…
Banner
QlU7mDx4