“єОселя” досі сфокусована на вторинному ринку, адже 70% угод здійснюються саме там”, — комерційна директорка Інтергал-Буду Анна Лаєвська

“єОселя” досі сфокусована на вторинному ринку, адже 70% угод здійснюються саме там”, — комерційна директорка Інтергал-Буду Анна Лаєвська

В Україні програма “єОселя” діє вже кілька років. Нещодавно умови програми змінили, що дозволить збільшити кількість її учасників. І хоча чиновники називають цю програму найуспішнішою, девелопери вважають, що вона ще потребує низки доопрацювань. Крім того, залишилися питання щодо необхідного фінансування. 

На правах реклами

Про це, як передає КВ, розповіла OBOZ.UA. Анна Лаєвська, комерційна директорка будівельної компанії “Інтергал-Буд”.

За її словами, єОселя значно вплинула на ринок, проте є й певні недоліки. Пільгову іпотеку можуть отримати далеко не всі охочі.

“Фактично “єОселя” дала поштовх ринку нерухомості в країні. Оскільки поза програмою кількість угод щодо купівлі житла суттєво знизилась. Сумарно за цей час було видано майже 14 тисяч позик на житло. І майже 30% від цієї кількості – це купівля готових квартир у девелоперів або угоди на первинному ринку. Найбільш активно програма працювала у листопаді-грудні 2023 року та у квітні-травні цьогоріч”, — розповіла Анна Лаєвська.

За її словами, крім “єОселі” є і пропозиції від банків. Зазвичай це партнерські проєкти банків із конкретними забудовниками. Але поки що вони значно менш популярні, ніж державна програма. Хоча деякі забудовники пропонують схожі з “єОселею” умови. Наприклад, в “Інтергал-Буді” разом із “Кредит Дніпро” — це перший внесок у 20% і ставка 6,99% річних на пільговий період.

Одна з альтернатив іпотеки – програми купівлі житла у розстрочку, яку пропонують девелопери. Їхня популярність останнім часом зростає. Лаєвська наголошує, що є різні умови, наприклад, у ЖК “Лук’янівський каскад” діє розстрочка до 7 років, а розмір першого внеску – від 25%. 

“єОселя” досі сфокусована на вторинному ринку, адже 70% угод здійснюються саме там. На початку жовтня Кабмін оголосив про внесення змін до програми, які мають стимулювати продажі на первинці. Як вони самі зазначають: тепер акцент у програмі робиться на житло віком до трьох років або на житло, яке перебуває на етапі будівництва. Потенційно це могло б змінити розподіл угод на користь продажів у забудовників”, — пояснює Анна Лаєвська.

Але головні фактори, які обмежують потенціал програми, – фінансові. Розгортання “єОселя” може ставитись на паузу через брак коштів. За умов стабільного надходження фінансування та його збільшення, обсяги “єОселі” зростуть. Потенційно — у кілька разів. Адже заявок та охочих їх подати чимало.

“Зараз конверсія в реальні іпотечні угоди мала не лише через брак грошей, а й через те, що процес оформлення позики організаційно складний. Багато потенційних позичальників отримують відмови або ж терміни розгляду заявки надто тривалі. На вторинному ринку це призводить до того, що продавці не готові так довго очікувати й надають перевагу іншому покупцеві. А на первинному – виникає ризик здорожчання об’єкта, оскільки забудовники не готові “заморожувати” вартість на кілька місяців”, — пояснює представниця “Інтергал-Буду”.

Також Лаєвська розповіла, що квартири за допомогою програми купують зокрема й у відносно дорогих будинках бізнес-класу, розповідає Лаєвська. Хоча, звісно, переважно це сегменти “комфорт” і “комфорт плюс”. 

“Купують переважно квартири в сегменті “комфорт” і “комфорт+”, але є й винятки. У нашому житловому комплексі бізнес-класу “Голосіївський” до третини угод припадає на “єОселю”. Пікові значення були у квітні – 75% угод. Якраз на початку квітня ми оголосили, що перший будинок проєкту отримав сертифікат про введення в експлуатацію. Однак заявки формувались раніше, оскільки проєкт отримав акредитацію на участь в “єОселя” ще до завершення будівництва”, — додала Анна Лаєвська.

Нагадаємо, будівельна компанія “Інтергал-Буд” відзвітувала про хід будівництва багатофункціонального житлового комплексу  Intergal City, який включатиме п’ять веж висотою до 25 поверхів. Наразі вежі оснащуються сучасними системами водопостачання, опалення, вентиляції та кондиціонування. На об’єктах виконуються роботи зі встановлення міжквартирних перегородок, електрифікації, автоматизації, пожежної безпеки та відеоспостереження. Крім житлових приміщень, комплекс матиме офіси, супермаркет, ресторани, торгові площі та зону для відпочинку.

Читайте: “Інтергал-Буд” прозвітувала про хід будівництва Intergal City у жовтні

Фото: OBOZ.UA

КиївВлада

Дарина Полішевська

Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4