З 28 березня в Славутичі хліб продаватиметься за талонами, – мер Фомічев

З 28 березня в Славутичі хліб продаватиметься за талонами, - мер Фомічев

Навколо Славутича тривають бої, коридорів та шляхів для евакуації у громади наразі немає. Тож керівництво цього тижня стартувало надання гуманітарної допомоги усім мешканцям міста. З метою впорядкування черг за продуктами, вводитися система продажу хліба за талонами. 


Про це KV дізналася із відеозвернення голови Славутицької міської громади Юрія Фомічева, опублікованого на сторінці TV MediaDom Slavutich в Facebook. 

“Ми розпочали роботу з гуманітарною допомогою для широкого кола людей, бо найбільш незахищені в нас одержували певну допомогу весь цей час, діти та їхні батьки забезпечувались необхідним для дітей. Учора був квест записатися для перших 700 сімей. Дякую всім, хто пройшов одержати допомогу – було все досить толерантно та злагоджено. Всі одержали те, що є в наявності. Кожен одержував щось різне,  однаковим були лише м’ясо птиці і його вистачає на всіх”, – розповів Юрій Фомічев.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За словами мера, кожного жителя зафіксовано і така допомога відтепер видаватиметься періодично за графіком. І пообіцяв з наступного тижня намагатися завезти містянам більше круп та борошна. 

“Щось вдається привезти, щось, на жаль, не довозимо. Транспорту вкрай мало. Тому, хто має транспорт від однієї тонни, будь ласка, звертайтесь до нас. Кажіть, що ви готові або є транспорт і ми будемо шукати водіїв. Дорога вкрай важка і непроста. І дуже переживаємо, щоб ми встигли якомога більше завести в Славутич”, – говорить він.

Також він зауважив, що ті, хто вже встиг одержати гуманітарну допомогу, одержують на руки талани з печатками для купівлі хліба, на якому вказані дати і магазин, коли містяни зможуть купити одну або дві булки хліба на сім’ю. Такі заходи впроваджені з метою впорядкування черг та надання кожній родині доступу до хліба. Система продажу хліба за талонами у громаді буде запроваджено вже з 28 березня. 

“Так, раз в три дні це мало й абсолютно в цьому переконаний. Проте більших потужностей в нас поки що немає. Спробуємо запустити ще в одному місці випічку. Якщо нам вдасться робити через день, тобто раз на два дні купівлю хліба, ми змінимо ці талончики. Хліб залишається за гроші, тому що ми купуємо зерно, платимо за пальне, за транспорт, за електроенергію, щоб змолоти муку. Тому й собівартість хліба, на жаль, вона така. Це не є гуманітарна допомога. Ми самі виходимо зі становища, в якому опинилися. Тому і продаємо за гроші”, – зауважив Фомічев. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

І додав, що вже підрахована кількість таланов, залежно від можливостей магазинів, яку мають одержати містяни цього тижня. І закликав мешканців не вдаватися до підробок, адже це буде розцінюватися також як мародерство.

Залишається питання щодо пошуку механізму впорядкування черг за молоком, також через транспортні обмеження. Наразі ці черги досягають понад тисячі осіб. 

Фомічев також розповів, що коридорів для евакуації наразі так і немає – навколо Славутича тривають бої, а Чернігів залишається в гуманітарній катастрофі під постійними обстрілами. 

Відкрили на території і збір коштів для волонтерів, які займаються доставкою допомоги, а саме збір коштів на транспорт та пальне.

“Чому ми не сплачуємо з міського бюджету? У нас є резервний фонд, благодійний, на який надходять кошти, вони там є. Але –  інтернет не працює, банки не працюють, казначейство не працює. Ми не можемо реалізувати ці кошти. Єдиний спосіб – це перерахувати з картки на картку. Цим займаються волонтери, влада жодним чином на це не впливає. Все абсолютно прозоро, люди звітують. Тому, хто готовий долучитися і хто має таку можливість, абсолютно добровільно, підтримуйте нас, щоб ми могли забезпечити сталу логістику всіх товарів до Славутича”, – розповів мер. 

Підсилили у громаді і звук сирен, тож закликають містян не нехтувати своєю безпекою і відразу йти до укриття у разі тривоги. Крім того, залишається комендантська година та правила світломаскування. 

Нагадаємо, що 20 березня була проведена часткова ротація персоналу Чорнобильської АЕС та евакуація осіб, які знаходилися на території окупованої станції. За цей день вдалося вивезти з АЕС 64 фахівця, ввезти – 46.

Читайте: Персонал ЧАЕС відмовився від пропозиції російських окупантів провести ротацію


Фото: скріншот

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4