З нагоди Дня української писемності та мови у Києві пройде тиждень інтерактивних заходів (перелік)

З нагоди Дня української писемності та мови у Києві пройде тиждень інтерактивних заходів (перелік)

Наступного тижня, з 23 по 27 жовтня, у Києві пройде серія інтерактивних заходів з нагоди Дня української писемності та мови. Кияни та гості столиці зможуть взяти участь у мовному турнірі та написанні радіодиктанту, відвідати виставки, майстер-класи, дискусії, стендап для молоді та онлайн-челендж.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У КМДА нагадали, що у зв’язку із зміною церковного календаря, свято Нестора Літописця, а, отже, і День української писемності та мови, відтепер відзначатиметься 27 жовтня.

“Київ, як культурна столиця, проведе цілий Тиждень української писемності і мови. В умовах війни мова набуває особливо важливого, ключового значення. Вона єднає та ідентифікує, а отже є ще одним елементом національної безпеки”, – наголосили у пресслужбі.

Як зауважили у КМДА, під час Тижня кияни та гості столиці зможуть можуть відвідати такі заходи:

  • стрим-бесіда “Переклад – вікно у широкий книжковий світ” з Ярославом Лебеденком – 9 жовтня в Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці (вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 49).

  • стендап для молоді “Жартома” з тренером з імпровізації “Ліги Сміху” Юрієм Кляцкіним – 20 жовтня з 17:00 до 20:00 в IHUB. Учасники заходу зможуть попрактикуватися виступати публічно українською мовою.

  • віртуальна виставка “Мова – душа народу” – з 25 жовтня до 1 листопада в Центральній районній бібліотеці ім. Салтикова-Щедріна.

  • книжкова виставка “Мова – наша зброя” – 26 жовтня в Центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка для дітей.

  • мовний турнір “Мова – країна див” – 26 жовтня в Центральній районній бібліотеці ім. П. Загребельного. 

  • вечір української поезії “Заходь зігрітися” від театральної студії Віталія Ажнова – 26 жовтня в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки.

  • форум “Українська – мова Перемоги!” – 27 жовтня в Мистецькому Арсеналі. На заході в партнерстві з рухом “Єдині”, МОН та за підтримки Уповноваженого із захисту державної мови проведуть тематичні панельні дискусії з урядовцями.

  • написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 27 жовтня в усіх публічних бібліотеках Києва.

  • онлайн-челендж “Я змінюю звички” – 1-7 листопада в КУ “Київський молодіжний центр”.

  • “Сімейний мовний фестиваль” – на початку листопада за організації КУ “Київський молодіжний центр”. Учасники заходу можуть відвідати лекцію “Правила, яких потрібно дотримуватися в сім’ях під час переходу на українську мову”, майстер-клас “Особливості озвучки українською мовою”, мовну гру та інші активності.

  • етично-культурний клуб “Свідомий українець” – з листопада до грудня за сприяння КУ “Київський молодіжний центр”. Діятиме лекторій-дискусія у форматі “ютуб подкасту” із громадськими діячами та лідерами думок про українську мову, історію, культуру і традиції.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь підкреслив, що Тиждень української писемності та мови у столиці має бути справді цікавим, пізнавальним і важливим для утвердження української мови”, – йдеться у повідомленні.

Також, під час Тижня української писемності в медіа транслюватимуть тематичні радіо- та телепрограми:

  • “Перемикай на українську” – про лексичні, фразеологічні, граматичні особливості української мови. Транслюватиметься в радіо- та телеефірі каналу “Київ”;

  • “Київ Міста” – про сучасних поетів Києва;

  • “Музичний радіоблог” – про видатних українських музикантів і музичні течії XX століття;

  • “Назва має значення” – про людей, чиїми іменами називають вулиці Києва для дерусифікації столиці.

Крім того, 27 жовтня в закладах освіти розпочнеться тематична декада “Українська – код нації”.

Також, Інститут післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка підготував для учнів закладів загальної середньої освіти низку заходів:

  • Мовний марафон для учнів 9-11 класів, під час якого учасники можуть перевірити свої знання з української мови та позмагатися з однолітками. Мета заходу – розвиток свідомого прагнення до вивчення української мови, виховання уваги й поваги до рідного слова, популяризація грамотного спілкування. Відбудеться 26-27 жовтня.

  • Онлайн-флешмоб “Єдиній, рідній мові – бути!” для учнів 5-9 класів пройде з 23 до 27 жовтня. Захід передбачає запис відео за темою історії української мови та писемності; складання загадок і створення колажів про відомих діячів культури, мистецтва та історії.

  • Віртуальний поетичний кластер “Поезія сильних духом” для учнів 10-11 класів, що відбудеться з 23 по 27 жовтня. Умовами кластера передбачається запис відео продекламованої напам’ять поезії: про мову й актуальні питання сьогодення, які увиразнюють силу духу українців.

  • Конкурс учнівських проєктів “Від мови – до ідентичності та традицій” для учнів 9–11 класів пройде з 23 по 27 жовтня. Мета конкурсу – популяризувати українську мову; стимулювати інтерес учнівської молоді до дослідження національної історії й культури. Участь у заході передбачає запис відео на 1,5-2 хв, у якому учні розказують про історію походження та значення свого прізвища.

Читайте: Мовний омбудсмен закликав загальнонаціональні телеканали припинити використання двомовності в ефірах

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4