З початку воєнних дій 11 мільйонів 700 тисяч громадян України були змушені залишити власні домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. З України за кордон виїхало понад 4,5 мільйона осіб, з них 2,5 мільйона – діти.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.
“Наразі ми не маємо інформації, скільки українських громадян отримали тимчасовий захист або статус біженця у країнах перебування згідно з Директивою ЄС про тимчасовий захист. Дані ООН та країн ЄС різняться”, – повідомила Денісова.
Денісова зазначила, що відсутність статусу, передбаченого Директивою, та гарантій, які він дає, підвищує ризик потрапляння наших громадян у ситуацію торгівлі людьми. Особливо вразливими є жінки, діти та особи з інвалідністю, які не можуть отримати необхідні послуги та захист.
Також уповноважена ВР наголосила на проблемі примусової депортації громадян України до рф, яких за даними російських ЗМІ.
На сьогодні вже вивезено понад 880 тисяч осіб , із них 184 тисячі діти.
“Для повернення цих осіб в Україну або до держав Європи мною ініційовано створення міжнародної робочої групи з Омбудсманів країн Європи. У її роботі мають брати участь і Міжнародний Комітет Червоного Хреста та представництво Верховного комісара ООН з питань біженців”, – проінформувала Денісова.
З початку війни Офіс Уповноваженого працює 24/7, цілодобово на гарячу лінію Уповноваженого надходять звернення громадян, на сьогодні їх понад 25 тисяч.
Читайте: 93% госпіталізованих українських дітей отримали мінно-вибухові або вогнепальні поранення, – Денісова
Фото: відкриті джерела