Громадська організація “Civic Hub” зареєструвала петицію про виключення росії з Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН), яку вже на даний момент підписали більше 150 тис. чоловік.
Про це KВ стало відомо з петиції “Про виключення росії з ООН”, яка була зареєстрована на платформі Change.org громадським обєднанням “Civic Hub”.
За словами авторів петиції, сьогодні дипломатичний фронт є не менш важливим за військовий, тож нашим дипломатам також потрібна допомога. Вони наголошують, що у 1991 росія незаконно привласнила собі місце СРСР у Радбезі. Не пройшовши жодної формальної процедури, вона фіктивно перебуває в ООН понад 30 років і використовує свій статус для блокування всіх рішень про допомогу Україні.
“Під час засідання 77 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй українці запустили кампанію #unrussiaUN, яка зібрала вже понад 150 тис. підписів з вимогою виключення росії з ООН та Ради Безпеки”, – повідомили активісти.
Ініціатива отримала значний розголос у соціальних мережах. Відтак протягом минулого тижня хештег #unrussiaUN тримався у трендах Twitter. До кампанії з поширення петиції та збору підписів долучилися провідні українські політики, громадські та культурні діячі.
Підписати петицію закликав віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, письменник Сергій Жадан, співак Тарас Тополя, ведуча Катерина Осадча, блогер Сергій Стерненко, розвідувальна спільнота InformNapalm та багато інших. Також оголошення про збір підписів оприлюднила міжнародна хакерська спільнота Anonymous, яка відома тим, що оголосила росії кібервійну через напад на Україну.
Тему підхопили іноземні ЗМІ , а під час виступів в ООН вимогу українців публічно підтримали провідні світові лідери. Голова Європейської Ради Шарль Мішель запропонував виключити росію зі складу Ради Безпеки ООН. Президент Франції Еммануель Макрон закликав до негайної реформи ООН, яка б обмежила право вето росії. Ця думку підтримали його колегами з Туреччини та Ірландії, а у Конгресі США планують зареєструвати відповідне двопартійне звернення до президента Байдена.
Фото: відкриті джерела