Порівняно з довоєнним часом падіння зарплат у приватному секторі в середньому становить від 25% до 50%. При цьому в травні, порівняно з квітнем, дещо зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, переробній промисловості та с/г.
Про це KВ дізналася із щомісячного огляду Нацбанку.
“Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні. Доходи домогосподарств підтримуються соцвиплатами, підвищенням пенсій та зростанням виплат військовим”, – повідомили в Нацбанку.
В огляді зазначається, що за різними опитуваннями падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом.
Зокрема, за опитуванням НБУ, найбільше таких підприємство, де скоротилися зарплати, у добувній промисловості і будівництві. Поступово зростає частка підприємств, які знизили оплату праці на 10–50%, зокрема в енергетиці, секторі послуг, транспорті та торгівлі. При цьому с/г підприємства переважають серед тих, хто не змінив або навіть підвищив зарплати.
Водночас, як повідомляється в огляді, за оцінками grc.ua зарплати у травні були на 10-60% нижчі за довоєнні (в залежності від виду діяльності).
В огляді відмічається, що у травні, порівняно з квітнем, зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, переробній промисловості та с/г.
Дещо краща ситуація, як зазначили в Нацбанку, в бюджетному секторі – персонал частково відправляли в простій з виплатою 2/3 зарплат.
Раніше KВ повідомляла, що депутат Верховної Ради Роман Грищук (фракція “Слуга народу”) звернувся до Міністерства освіти і науки (МОН) із запитом щодо невиплати заробітної плати працівникам освіти Святошинського і Деснянського районів столиці. У своїй відповіді чиновники міністерства зауважили, що видатки на освітню субвенцію скорочено на 10%, а недофінансування оплати праці освітян в середньому сягне 17% щомісяця.
Читайте: В МОН пояснили причину зменшення зарплат вчителів Києва
Фото: Харьков – Комментарии