У Києві функціонує найбільша в Україні автоматична система моніторингу якості повітря, роботу якої забезпечують 53 пункти спостережень європейського зразка. У подальшому система буде розвиватися, запевняють в КМДА, – аби забезпечити комплексний моніторинг повітря в усіх мікрорайонах столиці.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва за підсумками Громадського звіту Управління екології та природних ресурсів КМДА за 2021-2022 року.
Від 2021 року “ми встановили 7 високоточних пунктів моніторингу якості повітря, які в 2022-му були доповнені мережею із 46 індикативних датчиків.
Дані з усіх постів моніторингу обробляються автоматично та виводяться у зручному режимі в додатку “Київ Цифровий”, що дозволяє киянам отримувати оперативну інформацію про стан повітря у столиці”, – цитує портал начальника згаданого столичного Управління.
Олександр Возний каже, що попри це “таке велике місто як Київ потребує мінімум 17 високоточних пунктів моніторингу, які дозволять отримувати більш комплексну інформацію про стан повітря у столиці”, тож є плани розвивати моніторинг повітря у Києві.
За словами чиновника, який звітував перед Громадською радою при КМДА, очолюване ним управління торік і позаторік мало й інші результати. Зокрема, це – про:
-
“забезпечення капітального ремонту та реконструкції на 86 об’єктах зеленого на водного господарства міста,
-
проведення масштабної інвентаризації лісових ресурсів, в рамках якої встановлено, що в межах Києва обліковується 33575,38 га земель лісопаркового призначення,
-
вперше за 10 років проведення повної інвентаризації водойм міста, в ході якої було виявлено 691 водний об’єкт на території столиці,
-
ліквідацію величезної кількості стихійних сміттєзвалищ, а також організація прибирання і утилізації 184 000 одиниць автомобільних шин,
-
схвалення 37 клопотань стосовно створення на території Києва територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення”.
Як інформувала KВ, у цьогорічному світовому рейтингу IQAir World Air Quality Report Київ увійшов до тридцяти столиць світу з найкращими показниками стану атмосферного повітря. Опинившись між Мадридом та Токіо, Київ посів 26 місце рейтингу, потрапивши до так званої “зеленої” зони.
Читайте: У КМДА заявили, що минулого року лише близько 4% часу якість повітря у Києві була низькою
Фото: Укрінформ