За рік в Україні вдвічі посилилась думка, що “Захід втомлюється від України” – опитування КМІС

За рік в Україні вдвічі посилилась думка, що “Захід втомлюється від України” - опитування КМІС

За майже 14 місяців зросла кількість респондентів, які вважають, що Захід втомлюється від України, його підтримка може послабитись, а його бажання, щоб Україна пішла на поступки росії – посилюється. Традиційно прихильників такої думки більше в східних і південних областях України.


Про це KВ стало відомо з результатів соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) наприкінці вересня – на початку жовтня.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Помітно зросла частка тих, хто вважає, що Захід утомлюється від України, його підтримка слабне і взагалі Захід хоче від України поступок росії – з 15% у вересні 2022 року до 30% у жовтні 2023 року. Проте більшість населення країни наразі – 63% (у вересні 2022 – 73%) вважають, що Захід продовжує допомагати Україні і хоче, щоб війна закінчилася на прийнятних для України умовах”, – сказано в результатах дослідження.

За рік в Україні вдвічі посилилась думка, що “Захід втомлюється від України” - опитування КМІС


Найбільше респондентів, що дотримуються такої думки, в східних і південних регіонах України.


% у стовпчику

Захід

Центр

Південь

Схід

Вер.22

Жов.23

Вер.22

Жов.23

Вер.22

Жов.23

Вер.22

Жов.23


Захід втомлюється від України і його підтримка слабне. Захід хоче натиснути, щоб Україна пішла на поступки росії

14

26

13

28

18

35

15

37

Захід продовжує в міру можливостей серйозно допомагати Україні. Захід хоче, щоб війна завершилася на прийнятних для України умовах

77

70

75

62

70

58

73

56

Важко сказати / Відмова

9

4

12

10

11

7

11

7

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


КМІС упродовж 29 вересня-9 жовтня провів опитування 1010 респондентів в усіх регіонах України (крім регіонів, що тимчасово не контролювались Україною до 24 лютого 2022 року – Крим, частина Донецької та Луганської областей). Також не були опитані громадяни України, які після початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації вимушено виїхали за кордон.


Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,5% – для показників, близьких до 5%.

За умов повномасштабної війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення. Зокрема, якщо в травні 2022 року серед всіх опитаних респондентів 2,5-4% проживали на окупованих після 24 лютого територіях (і це відповідало відсотку тих, хто там проживає, бо генерація номерів телефонів була випадковою), то зараз через вимкнення окупантами телефонного зв’язку до вибірки не потрапило жодного респондента, які б наразі проживали в окупованих населених пунктах (разом з цим із загалом 1010 респондентів 22 респондентів до 24 лютого 2022 року проживали в населеному пункті, який зараз окупований).


“Важливо зазначити, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів. Є й інші фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах “воєнного часу”, які наводилися КМІС раніше. Загалом, ми вважаємо, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення”, – сказано в релізі КМІС.


“Ми закликаємо українських діячів (від чиновників і політиків до громадських активістів) серйозно сприймати свій можливий деструктивний вплив на громадські настрої українського суспільства. Отримані нами результати можуть бути пов’язані також з пожвавленням політичної активності у зв’язку з розмовами про можливі вибори і зростанням критичних виступів проти влади. Непрозора, непідзвітна і неефективна діяльність окремих політиків чи чиновників завдає величезної шкоди, але і “безкомпромісна священна боротьба” окремих активістів підриває єдність суспільства і посилює зневіру серед населення”, – наголошується в висновках опитування.


Читайте:

Протягом року збільшилась кількість громадян України, які вважають, що наша влада може піти на неприйнятні компроміси з рф – опитування КМІС

За рік вдвічі посилилась думка, що є конфлікт між політичним і військовим керівництвом України – опитування КМІС


Фото: Джо Байден в Twitter

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
15:00 На фоні вручення підозр у резонансній справі щодо земельних махінацій у столиці Київрада вирішила зайнятися впровадженням нового Порядку розгляду проєктів рішень щодо відведення…
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
09:00 У березні 2025 року загальна вартість замовлень Обухова сягла 26,6 млн гривень. Чверть цих коштів спрямували на прибирання міста та викошування газонів до…
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
09:00 Столичні правоохоронці зацікавилися відведенням 1,23 га землі на вул. Оноре де Бальзака 68/18 (Троєщина) в оренду ТОВ “Гарант Проф Інвест” під житлову забудову.…
Banner
QlU7mDx4