За захоплення у заручники пацієнтів психоневрологічного інтернату в Бородянці заступнику голови чечні та двом кадирівцям оголошено підозри

За захоплення у заручники пацієнтів психоневрологічного інтернату в Бородянці заступнику голови чечні та двом кадирівцям оголошено підозри

Правоохоронці встановили особи кадирівських військовослужбовців, які під час окупації Бородянки захопили в заручники пацієнтів та персонал психоневрологічного інтернату. Надалі терористи, прикриваючись заручниками як живим щитом, з “Градів” обстрілювали Київ, Бучу, Ірпінь та інші населені пункти Київщини.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Поліцейські Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції України спільно з СБУ здійснюють оперативне супроводження  розслідування воєнних злочинів військовослужбовців російської федерації, зокрема кадирівських угруповань, на території України”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема в ході оперативно-розшукових заходів  правоохоронці виявили та задокументували факти насильства з боку військових рф над пацієнтами та персоналом психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням  у Бородянці Київської області. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Встановлено, що на початку березня до закладу увірвалися озброєні кадирівці та погрожували розправою людям, які там перебували. Військові вибили двері в кабінеті директора інтернату та незаконно утримували її, вимагаючи співпрацювати з  окупантами. Крім того,  кадирівці взяли у заручники майже 500 осіб – пацієнтів та персонал інтернату. Підходи до будівлі були заміновані”, – повідомили правоохоронці.

Надалі кадирівці, прикриваючись заручниками як живим щитом, обстрілювали Київ, Ірпінь, Бучу та інші населені пункти Київської області з артилерійських установок залпового вогню “Град”. 

Повідомляється, що поліцейські встановили помічника голови чеченської республіки, заступника начальника управління федеральної служби військ нацгвардії по чеченській республіці, який під час окупації Бородянки керував захопленням психоневрологічного інтернату, та ще одного керівника кадирівців.

Зібрана доказова база стала підставою для оголошення про підозру  двом фігурантам  у вчиненні злочинів, передбачених  ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 5 березня ц.р. стало відомо, що російські військові, тоді за попередніми даними – підрозділ кадирівців, захопили психоневрологічний інтернат у Бородянці. Вони замінували всі підходи до інтернату і почали звідти вести артилерійський вогонь по позиціях української армії. За даними на той момент, в закладі перебувало понад 500 пацієнтів, з яких майже 100 – лежачі.

Читайте: В Бородянці пацієнти психоневрологічного диспансеру потребують негайної допомоги

Як інформувала КВ, 13 березня з Бородянки вдалося евакуювати психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням. 420 пацієнтів перевезли в безпечне місце.

Читайте: З Бородянки евакуювали пацієнтів психоневрологічного диспансеру, люди в безпеці

Зауважимо, села Бородянщини стали одними з перших, через які ворог намагався пробитися на Макарів та Київ.

Читайте: “Всіх, хто роздивлявся військових через тин, розстрілювали”: КВ дізналася, як живуть в окупації села Бородянської громади

Фото: defence-ua

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Banner
QlU7mDx4