Заарештовано активи компаній російського олігарха Михайла Фрідмана в Альфа-банку на більш ніж 12,4 млрд гривень – БЕБ

Заарештовано активи компаній російського олігарха Михайла Фрідмана в Альфа-банку на більш ніж 12,4 млрд гривень - БЕБ

Співробітники Бюро економічної безпеки України, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, здійснюють досудове розслідування кримінального провадження, за фактом легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Зокрема, заарештовані активи компаній російського олігарха Михайла Фрідмана в Альфа-банку на більш ніж 12,4 млрд гривень.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Бюро економічної безпеки України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Це цінні папери кіпрських компаній, афілійованих з бізнесменом, які були на рахунках у банку. Раніше також за клопотанням прокурорів Офісу Генпрокурора було заарештовано 469 млн грн коштів з рахунків в Альфа-банку, які вже готувалися до виведення в Росію. При цьому з легалізацією особливо не “заморочувалися”. Наприклад, оформили уявну угоду, за якою за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом”, – йдеться у повідомленні з посиланням на генпрокурора Ірину Венедиктову.

Повідомляється, що рух коштів у російському напрямку розпочався за кілька тижнів до війни та активізувався з початком повномасштабного вторгнення.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Фрідман та підконтрольні йому бізнесмени використовували банк та кіпрські компанії, щоб вивести кошти з можливих санкцій та інших примусових заходів. Проте було спіймано за руку під час легалізації активів на 1,1 млрд. прокуратурою, БЕБ та ДСР Нацполу у взаємодії з Держфінмоніторингом, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку і Державною податковою службою України”, – йдеться у повідомленні.

Російський олігарх Михайло Фрідман заперечує звинувачення правоохоронців про виведення через український Альфа-банк коштів, на які раніше було накладено арешт.

Про це він раніше заявив у коментарі Інтерфакс-Україна.

“Я не маю жодного стосунку до цієї транзакції і дізнався про неї із преси”, – зазначив він. “Я повною мірою усвідомлюю серйозність санкцій і мені ніколи не спало б на думку брати участь в авантюрах із виведення коштів”. 

За інформацією учасників банківського ринку, повідомляє агентство, на рахунках у банку, на які було накладено арешт, акумулювалися кошти для подальшої виплати за борговими зобов’язаннями перед українськими інвесторами – власниками паперів.

Читайте: Російські олігархи хочуть зупинити путіна

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4