Забудова Мінського масиву: Побоювання громадськості та реалії

Забудова Мінського масиву: Побоювання громадськості та реалії

13 травня Київрада планує розглянути скандальне питання про ухвалення проєкту рішення щодо детального плану території Мінського масиву. Згідно з проєктом, на 25 га занедбаної території агрокомбінату “Пуща- Водиця”, в районі вулиці Юрія Кондратюка, планується звести 19 житлових будинків заввишки в 26 поверхів. Гектар лісу пропонується перетворити на парк.

Про це KV стало відомо з матеріалу видання “Апостроф”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Громадські активісти виступають проти цієї забудови. З відповідною петицією вони звернулися до депутатів Київради. Противники забудови занепокоєні, що надані у користування “Науково- дослідному виробничому агрокомбінату “Пуща-Водиця” землі належать до земель держвласності, тому не можуть передаватися в комунальну власність. Але земля агрокомбінату була надана розпорядженням КМДА від 21.04.1998 р. №891, що визначено ст. 117 Земельного кодексу, а можливість виконувати функції розпорядника землями в межах міста підкріплена Указом Президента № 449/2020 “Про передачу земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність”. Кабмін встановив механізм повноцінної передачі з державної в комунальну власність земель усім територіальним громадам. Відтак, передача ділянки здійснюється на законних підставах.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Активісти стверджують, що забудова призведе до транспортного колапсу в Оболонському районі. Однак, відповідно до плану території, комплексна забудова буде розміщена з північного боку Великої Кільцевої дороги, де планується організувати новий автобусний маршрут. Крім того, частину пасажирів спрямують на додатковий маршрут вздовж Великої кільцевої.

Заплановано побудувати ще 2 переходи, а також обладнати нові зупинки громадського транспорту. Отже, планом врегульовано транспортну проблему.

Новим проєктом передбачено будівництво трьох дитячих садків, школи, амбулаторії сімейного лікаря та багаторівневого паркінгу.

Забудова Мінського масиву: Побоювання громадськості та реалії

Як йдеться у петиції громадськості, забудова передбачає вирубку лісу через перенесення трубопроводу газу високого тиску. Як зазначають журналісти, розробники плану врахували зауваження мешканців – трубопровід прокладуть вздовж наявної дороги у встановлених проєктом червоних лініях.

Також активісти зазначають, що новий ДПТ не відповідає чинному Генплану Києва. Однак, варто відзначити: Генплан був ухвалений ще 2002 року, тому сильно застарів. Натомість, забудова порожніх необлаштованих територій передбачена “Комплексною програмою реалізації містобудівної політики на 2019-2020 роки”.

Відтак, підсумовують автори видання, проєкт рішення щодо детального плану території Мінського масиву покликаний дати занедбаній території друге життя, перетворивши її на розвинену та комфортну.

Фото: відкриті джерела

КиевVласть

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4