З початку повномасштабної війни загальна вартість арештованих активів російської федерації становить 47,1 млрд гривень. Наразі Департаментом стратегічних розслідувань (ДСР) супроводжуються більше 100 кримінальних проваджень щодо проросійського бізнесу в Україні. Серед 15 осіб, яким вже повідомлено про підозру, 5 директорів компаній та голови правління одного із найбільших банків.
Про це KВ стало відомо з повідомлення керівника Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Андрія Рубеля.
“200 млрд гривень на рахунках 7000 компаній, що працювали в Україні та намагались приховати російських бенефіціарів. Саме стільки активів поставлено на фінансовий контроль співробітникам ДСР та попереджено виведення активів з України”, – повідомив Рубель.
Як зазначив Рубель, на сьогодні оперативники Департаменту супроводжують більше 100 кримінальних проваджень щодо проросійського бізнесу. Серед 15 осіб, яким вже повідомлено про підозру, 5 директорів компаній та голови правління одного із найбільших банків.
“Наразі проведено більше 250 обшуків, за результатами яких, серед іншого, вилучили десятки вантажних та легкових автомобілів, гвинтокрил та літак, які вже успішно служать Збройним Силам України”, – повідомляє керівник ДСР.
Він зазначає, що загальна вартість арештованих активів російської федерації становить 47,1 млрд гривень. До переліку арештованого майна потрапили частки статутного капіталу, цінні папери, нерухоме майно торгових центрів, готелів, адмінбудівель, корпоративні права підприємств, а також 434 вагони, 7 авіаційних двигунів та тисячі тонн палива.
“Зараз ми знаходимся лише на “вершині айсбергу” – російський бізнес за роки нашої незалежності міцно вкорінився в економічному просторі України, проте системна праця наших співробітників дозволяє виявляти все більше прихованих російських активів”, – додав Рубель.
Крім того Рубель нагадав, що після початку воєнної агресії у 2014 році росія почала процес переоформлення свого бізнесу на власників та компанії з реєстрацією в інших країнах, тому сьогодні російський бізнес в Україні прихований за красивими міжнародними назвами з європейською юрисдикцією. Проте це російські гроші і вони мають бути направлені на відновлення нашої країни від російської агресії
Нагадаємо, з початку повномасштабної війни до жовтня Бюро економічної безпеки (БЕБ) ініціювало арешт активів росії та білорусі (фізичних та юридичних осіб) на 44 млрд гривень на території України. На найбільші суми були заарештовані залізничні вагони, активи фінансових установ, активи автозаправних станцій (АЗС) та торговельних центрів.
Читайте: Загальна вартість арештованих активів росії та білорусі в Україні склала 44 млрд гривень – БЕБ
Фото: ТСН