Сьогодні, 9 листопада, на 9:30 заплановане чергове засідання Київради – продовження “пленарки”, яка розпочалася минулого четверга, 2 листопада. Депутатам, серед іншого, треба затвердити попередній звіт ТКК з питань перевірки використання бюджетних коштів під час війни, яким, зокрема, пропонується звільнити очільницю Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентину Гінзбург. Крім того, міськрада планує назвати сквер у Печерському районі на честь Дмитра “ДаВінчі” Коцюбайла, а також прийняти рішення щодо фактичного блокування роботи в Київраді тих депутатів, які були обрані від забороненої проросійської партії “ОПЗЖ”.
Про те, що 9 листопада 2023 року о 9:30 відбудеться продовження чергового пленарне засідання Київради, яке почалося 2 листопада, KВ стало відомо з анонсу на сайті міськради.
Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради чи тут:
Нагадаємо, дата, час та місце проведення засідання були затверджені розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №1025 від 20 жовтня 2023 року. До початкового варіанту порядку денного цієї “пленарки” увійшло 141 проєкт рішень, згрупованих у три розділи (“Загальні питання”, “Питання власності” та “Питання містобудування та землекористування”). Разом з тим, вже під час засідання депутатський корпус вніс до порядку денного низку питань у порядку невідкладності.
Усього під час першої частини “пленарки” депутати розглянули трохи більше двох десятків питань – переважно проєктів рішень, що стосуються земельних відносин, а також декілька звернень. Серед іншого, Київрада звернулася до Верховної Ради з проханням розв’язати на законодавчому рівні питання діяльності депутатів, обраних від забороненої партії “ОПЗЖ”, в органах місцевого самоврядування та парламенті. Разом з тим, на сьогоднішній частині засідання може бути прийнято проміжне рішення по вказаній ініціативі – затвердити відразу два проєкти, якими передбачено фактично повне блокування роботи обранців від згаданої вище політичної сили у Київраді.
Читайте: Заборона на мандат: чи зважаться нарешті в Київраді позбавити повноважень депутатів від “ОПЗЖ”
Також депутатський корпус нарешті може погодити попередній звіт ТКК з питань перевірки видатків бюджету Києва під час війни (створена у липні 2023-го). Зокрема, цим документом фактично пропонується прийняти до відома, які фінансові порушення допустили різні структурні підрозділи Київської міськдержадміністрації (КМДА) та підзвітні їй комунальні заклади за останні півтора року, а також погодити проміжний план дій щодо недопущення таких порушень у майбутньому. Серед іншого, згідно зі звітом, комісія запропонувала звільнити директорку Департамента охорони здоров’я КМДА Валентину Гінзбург у зв’язку з фактами можливих зловживань з боку керівників столичних лікарень при проведенні ремонтних робіт. Як повідомляла КВ, дане питання у Київраді планували розглянути ще на минулому пленарному засіданні 5 жовтня, але тоді воно не було винесено до сесійної зали.
Читайте: Мільярди на медицину: у Київраді прийняли нову програму і висунули вимогу щодо відставки Гінзбург
Серед іншого, столична міськрада може і перезатвердити статут КП “Київтеплоенерго”, яке цьогоріч опинилося в епіцентрі гучного скандалу після перевірки Держаудитслужби. Однією з головних змін має стати збільшення розміру статутного капіталу вказаного підприємства – з 2,3 млрд гривень, які прописані в діючій редакції статуту, до 5,3 млрд гривень. Значну частину цих коштів Київрада вже де-факто виділила “Київтеплоенерго”, адже протягом останніх двох років депутатський корпус прийняв відразу декілька рішень щодо збільшення “статутки”. Вони, зокрема, були продиктовані необхідністю “вирішення нагальних питань у сферах теплогенерації та теплопостачання”, а також “недопущення підвищення тарифів на тепло для мешканців столиці”.
Читайте: У “Київтеплоенерго” вирішили приховати результати державної перевірки та уникнути відповідальності
Крім того, столична міськрада планує надати назву скверу в межах вулиць Омельяновича-Павленка, Григорія Царика та Миколи Гайцана в Печерському районі столиці – на честь українського військового Дмитра “ДаВінчі” Коцюбайла. Нагадаємо, він загинув 7 березня 2023 року в боях за місто Бахмут Донецької області. Про таке увічнення його пам’яті клопотала столична громадськість – зважаючи на заслуги Дмитра Коцюбайла перед Україною.
Читайте: Загинув доброволець “Правого сектору” та Герой України Дмитро Коцюбайло за позивним “Да Вінчі”
Фото: KВ