Правоохоронцями повідомлено про підозру завідувачу ендокринологічного відділення однієї з лікарень Оболонського району в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон. Встановлено, що лікар за гроші оформлював завідомо неправдиві висновки та виписки про наявність тяжких хвороб у військовозобов’язаних чоловіків, які використовувались ними при проходженні військово-лікарської комісії та отримання висновку про непридатність до військової служби.
Про це КВ стало відомо з повідомлення Київської міської прокуратури.
За даними слідства, лікар працював у складі злочинної групи медпрацівників та посередників, які допомагали чоловікам з оформленням документів про непридатність до військової служби. Вартість таких «послуг за становила від 5 до 8 тис. доларів США. Скористались ними понад 20 «ухилянтів».
Вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Санкція статті (ч. 3 ст. 332 КК України) передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Зазначимо, що іншим 6 учасникам вищевказаної злочинної схеми, серед яких директор однієї з лікарень Дарницького району міста Києва, медсестра цієї лікарні та лікар-хірург Державної установи «Інститут серця МОЗ України», а також двоє посередників, повідомили про підозру раніше.
Нагадаємо, у Києві правоохоронці повідомили про підозру експосадовиці та лікарю-експерту, які “продавали” інвалідність для виїзду за кордон. Фігуранти вносили недостовірні відомості до акту огляду медико-соціальної експертної комісії для присвоєння третьої групи інвалідності
Читайте: Голова однієї зі МСЕК на Київщині “заробляла” на “групах інвалідності” для “ухилянтів”
Фото: Київської міської прокуратури
Геннадій Олійников