Збір коштів на знесення московської “церкви”-кіоску біля Музею історії Києва

Збір коштів на знесення московської “церкви”-кіоску біля Музею історії Києва

Національний музей історії України оголосив збір коштів на знесення самочинно зведеного московською церквою на території музею “храм-МАФу”. Незаконність будівництва визнана судом, який зобов’язав порушників законодавства знести споруду. І, оскільки на законослухняність порушника розраховувати не варто, а коштів в умовах війни на виконання судового рішення за боржника немає, Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України оголосив збір на суму 772 тисячі гривень. Гроші підуть на авансування витрат виконавчого провадження від імені стягувача – музею, який залучить спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення таких специфічних робіт.

Про це KВ дізналася з допису Національного музею історії України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Національний музей історії України потребує вашої допомоги. Нас часто запитують: коли демонтують самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як “церква-МАФ”. Відповідаємо: це питання можливо вирішити вже найближчим часом, але необхідно здолати ще один (сподіваємося, останній) етап на цьому шляху”, – сказано в дописі.

В музеї нагадують, що у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

“Звісно, очікувати на добровільне виконання судового рішення від особи, яка самовільно захопила земельну ділянку музею та здійснила на ній самочинне будівництво, не доводиться”, – констатують музейники.

За їхніми словами, “на сьогодні єдиний спосіб виконати рішення суду та прибрати з території музею сміття – це здійснити авансування витрат виконавчого провадження від імені стягувача – музею, залучивши спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення робіт, пов’язаних з підвищеною небезпекою”.

Попередній кошторис робіт з демонтажу та вивезення сміття – 772 тисячі гривень.

А оскільки у воєнний час музей не може розраховувати на державне фінансування виконання судового рішення за боржника, тож Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України оголосив збір на суму 772 тисячі гривень і відкриває монобанку для цього: https://send.monobank.ua/jar/8dgTURGuyS

“Буде дуже символічно завершити це прибирання сміття до Великодня! Тож просимо усіх небайдужих громадян підтримати збір”, – додали в музеї.

Читайте: Петиція закликає усунути Булгакова з публічного простору Києва

Фото: НМІУ

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
09:00 Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ…
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
09:00 Гостомельська селищна громада, яка однією з перших прийняла удар повномасштабного вторгнення на Київщині, продовжує повставати з руїн. Станом на початок 2025 року тільки…
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
09:00 В історії запланованого будівництва житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House” на місці садиби Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71) може трапитися несподіваний фінал.…
Banner
QlU7mDx4