Журналіст Дмитро Хилюк, якого росіяни викрали на Київщині в березні 2022-го, все ще перебуває у російському полоні. Колеги збирають кошти, щоб підтримати літніх маму і тата Дмитра, які чекають на повернення сина.
Про це, як передає КВ, йдеться у дописі на Facebook – сторінці журналістки Людмили Горбач.
“В перші дні березня 2022 року мого колегу Дмитра Хилюка росіяни викрали з його ж дому. Весь цей час Дмитро знаходився в різних тюрмах. Пару разів він передавав додому записки з кількох слів. А люди, що вже повернулись з неволі, які його там бачили, кажуть, що Діма не більше 45 кілограмів важить”, – йдеться в дописі.
Людмила Горбач додала, що вдома Дмитра чекають літні батьки, колеги журналіста створили банку, щоб підтримати його маму і тата:
https://send.monobank.ua/jar/22SqxUaJ2g
Дмитро Хилюк цивільний, а не військовий, тому забрати його додому вкрай важко. “Але я вірю, що одного дня він напише якогось дотепного коментаря під цим постом”, – написала журналістка.
Зазначимо, як повідомляв ІМІ, журналіста УНІАН Дмитра Хилюка російські військові викрали 3 березня 2022 року на Київщині, в Козаровичах, з подвір’я власного будинку. Спочатку його утримували на території окупованого Димера, згодом вивезли до СІЗО в росію. Дмитро перебуває в російському полоні як цивільний заручник. Таких мають віддавати поза обмінами, але росіяни цього не роблять. У 2024 році звільнений з російського полону військовий, який рік провів із Дмитром в одній камері у Владимирській області росії, розповів що журналіст сильно схуд та важить “не більш ніж 45 кілограмів”. В Україні правоохоронці відкрила кримінальне провадження щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ. У межах провадження журналіст Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі. Кримінальне провадження відкрито за частиною 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни). Прізвище журналіста внесли як зниклого у звіт “Репортерів без кордонів”. У липні 2024 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна має неофіційні дані про те, де утримують Хилюка.
Читайте: Доля викраденого росіянами журналіста Хилюка два роки тому все ще не відома
Фото: Facebook Людмили Горбач
КиївВладаОлександр Попов