Члени Священного Синоду Української Православної Церкви (УПЦ) на чолі з митрополитом Онуфрієм прибули до Офісу Президента України з метою донести до керівництва держави свою позицію. Священники зазначили, що це був змушений крок, оскільки попередні звернення на адресу представників влади лишилися без відповіді.
Про це, як стало відомо KВ, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
“Члени Священного Синоду написали звернення до Президента Володимира Зеленського і хочуть йому особисто пояснити ситуацію, яка вона є насправді. Ми прийшли, щоб донести до Президента позицію не лише членів Священного Синоду, а й мільйонів віруючих УПЦ. Ми вважаємо, що Президенту не доносять правдивої інформації про УПЦ. Судячи з тих заяв, які лунали, інформація про УПЦ спотворюється та створюється неправдивий образ наших вірян. Ми завжди виступали за конструктив, прагнули, щоб розвивалися стосунки між Державою та УПЦ”, – йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що державі потрібно враховувати те, що зараз багато віруючих УПЦ боронять Україну на фронтах від військової агресії.
“Віруючі УПЦ заслуговують на те, щоб вони були почуті, і щоб держава не ставилася до них як до людей другого ґатунку, щоб не було ворожнечі у суспільстві. Хочеться сподіватися, що очільники нашої Держави зможуть не лише почути, але й побачити конкретні справи, які віряни щоденно здійснюють для своєї Батьківщини”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що після очікування біля будівлі Офісу, о 13:30 до членів Священного Синоду вийшла представниця ОП і запропонувала передати звернення, але митрополит Онуфрій зазначив, що ієрархи сподіваються зробити це під час особистої зустрічі з Володимиром Зеленським.
Також зазначається, що о 14:30 у ЗМІ з’явилася інформація, що в Офісі Президента повідомили про відмову у зустрічі з керівництвом Української Православної Церкви, оскільки Зеленський на сьогодні не запланував зустріч із представниками церкви.
“З делегацією зустрілися співробітники профільних департаментів Офісу Президента, щоб отримати звернення, зареєструвати його та передати на подальший розгляд. На цей момент представники УПЦ МП таке звернення передавати відмовилися”, — передає видання слова Сергія Нікіфорова.
Після 2,5 годин очікування на вулиці, залишаючи площу перед офісом Президента у зв’язку з початком повітряної тривоги, митрополит Онуфрій зазначив, що у нього та у членів Синоду до останнього була надія, що Зеленський прийме їх.
“Ми прийшли сюди з надією, що зустрінемося з нашим шановним президентом, Володимиром Олександровичем Зеленським. Ми розуміємо, що президент – зайнята людина. На жаль, зараз почалася повітряна тривога, і ми не маємо можливості чекати й надалі, але сподіваємося, що в майбутньому ця зустріч відбудеться”, – сказав митрополит.
Раніше KВ повідомила, що в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Олександр Рудник попередив релігійну організацію Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви про розірвання договору про безоплатне користування монастирем культовими будівлями та іншим майном заповідника, та нагадав, що монастир має звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року.
Читайте: Чоловічий монастир УПЦ попросили до 29 березня звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври (документ)
Нагадаємо, 1 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким доручено Кабінету міністрів Дениса Шмигаля розробити законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій.
5 січня 2023 року Успенський собор та Трапезну церкву в Києво-Печерській лаврі офіційно забрали з користування Української Православної Церкви (УПЦ).
Як інформувала KВ, 19 січня 2023 року у Верховній Раді (ВР) було зареєстровано урядовий законопроект №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, яким пропонується заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі.
Текст законопроекту містить таке положення: “Не допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України”.
В такому випадку діяльність релігійної організації може бути припинена у судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади (ЦОІВ), що реалізує державну політику у сфері релігії, або прокурора.
Таким ЦОІВ є Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Її очолює релігієзнавець, екснардеп (VIII скликання, “Народний фронт”) Віктор Єленський, який багато зробив для створення ПЦУ.
Фото: інформаційно-просвітницький відділ УПЦ