Житній ринок: киян запрошують на обговорення варіанту відбудови

Житній ринок: киян запрошують на обговорення варіанту відбудови

У вівторок, 25 лютого о 18.30 на Житньому ринку інвестиційна компанія “Inzhur” презентує проєкт оновлення ринку з подальшими інвестиціями в 500-700 млн гривень. На громадське обговорення відбудови “Житнього” запрошуються всі небайдужі кияни, вхід вільний.

Про це КВ дізналася з пресрелізу інвесткомпанії “Inzhur”.

“Оновлений Житній – це сучасний фермерський ринок з українськими продуктами, фудхолом на 600 місць і культурним центром зі сценою. Класичний ринок розташується на другому поверсі та у внутрішньому дворі. Там будуть представлені продукти від фермерів з усієї країни. На першому поверсі розташується фудхол, який притягуватиме відвідувачів, і сцена для проведення заходів і концертів. Третій поверх поділять між собою ресторан із панорамним видом на Поділ, фітнес-зал та теплиці для вирощування зелені й овочів. У підвалі облаштують паркінг, адміністративні приміщення й укриття”, – сказано в релізі про загальну концепцію оновлення ринку.

Вказується, що концепцію підготували міжнародне консалтингове агентство “Colliers”, яке спеціалізується на комерційній нерухомості, й архітектурно-інжинірингове бюро “AVR Development”. 

“Щоб реалізувати цей проєкт, фонд Inzhur планує вкласти 500-700 млн грн інвестицій. За розрахунками, після реконструкції Житній будуть відвідувати 5-10 тисяч людей щодня”, – кажуть в інвесткомпанії та наголошують: “Долю Житнього ринку, одного з символів Подолу, мають вирішувати не лише КМДА і депутати Київради, а й самі кияни”.

Киян запрошують на громадське обговорення відбудови Житнього ринку та презентацію оновленої концепції

Як інфорувала КВ, Житній ринок, що десятиліттями капітально не ремонтувався, 2018 року планували закрити на 24 місяці на час проведення реконструкції. Очікувалося, що реконструкція ринку розпочнеться у 2020 році та триватиме до 2022-го. Влітку 2021 року Департамент підприємництва та розвитку промисловості Київської міськдержадміністрації мав намір здати частину ринку в оренду. Потенційного орендаря планувалось визначено через аукціон Prozorro. Столична влада тоді запевняла, що продовольчий ринок на першому поверсі не постраждає.

Читайте: Депутати Київради намагаються віддати Житній ринок у приватні руки

У березні 2024 року на Національній електронній біржі з’явилось оголошення про надання в оренду будівлі Житнього ринку строком на 15 років. Активісти, ресторатори і небайдужі містяни почали висловлювати своє занепокоєння швидким конкурсом і закликали владу прокомунікувати з громадськістю питання майбутнього ринку. Мер Києва Віталій Кличко тоді заявив, що термін подачі заяв на аукціон подовжать до 25 днів. Згодом столична влада все ж дослухалась думки громадськості та зупинила проведення запланованого на 15 квітня того року аукціону з надання в оренду Житнього ринку.

Цьогоріч в КМДА кажуть, що Житній ринок буде передано в довгострокову оренду з обов’язковою умовою збереження його історичного вигляду та функціоналу.

Читайте: Житній ринок пропонують передати в довгострокову оренду з чіткими умовами, – КМДА

Фото: Інвесткомпанія “Inzhur”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
444 млн гривень за 5 років: у Держаудитслужбі назвали суми фінансових порушень, зафіксованих в Києві
444 млн гривень за 5 років: у Держаудитслужбі назвали суми фінансових порушень, зафіксованих в Києві
09:00 Органи Держаудитслужби України за останні п’ять років провели в столиці 137 перевірок, під які потрапили Київрада, Київська міськдержадміністрація (КМДА), районні в Києві державні…
“Гріхи “Київметробуду”: Нацполіція підозрює експідрядника будівництва метро на Виноградар у фінансуванні РФ
“Гріхи “Київметробуду”: Нацполіція підозрює експідрядника будівництва метро на Виноградар у фінансуванні РФ
09:00 Столичні правоохоронці продовжують розслідувати, як АТ “Київметробуд” в 2018-2023 роках будувало і не побудувало метро на Виноградар. Так, в рамках як мінімум третього…
Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом першого місяця нового року бюджетні замовники столиці оформили угод на 6,63 млрд гривень. Перелік найбільших замовлень у січні 2025-го очолили не будівельні…
Banner
QlU7mDx4