Досьэ: Нєбитов Андрій Анатолійович

Досьэ: Нєбитов Андрій Анатолійович

Заступник Голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції, ексначальник ГУ Нацполіції у Київській області. Генерал поліції третього рангу. Доктор юридичних наук, професор.

Місце народження, освіта

Андрій Нєбитов народився 20 серпня 1980 року у Донецьку.

З 1997 по 2001 рік навчався у Донецькому інституті внутрішніх справ при Донецькому національному університеті за спеціальністю “Правознавство”, здобувши кваліфікацію спеціаліста-юриста.

У 2006 році закінчив Київський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю “Правознавство” та отримав кваліфікацію магістра.

У 2012 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю “Кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право”. У 2017 році за тією ж спеціальністю захистив дисертацію та отримав звання доктора юридичних наук. У вересні 2020 року отримав вчене звання доцента. Згодом – професор.

Родина

Дружина – Нєбитова Наталія Юріївна. Працює у Національній академії внутрішніх справ.

Син – Микита, дочка – Анастасія. Падчерка – Дронова Алла Денисівна.

Кар’єра

З 15 серпня 1997 року по 6 листопада 2015 року проходив службу в органах внутрішніх справ України.

Службу розпочав у 2001 році на посаді оперуповноваженого відділення карного розшуку Сніжнянського міськвідділу УМВС України в Донецькій області.

Пройшов посади від оперуповноваженого до керівника управління у підрозділах карного розшуку, боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми; кіберзлочинністю та боротьби з економічними злочинами у Донецькій та Чернігівській областях, а також у Києві.

Обіймав посаду начальника Донецького обласного управління боротьби з кіберзлочинністю.

З 7 листопада 2015 року проходить службу у Національній поліції.

У 2016 році проходив службу у Департаменті карного розшуку Національної поліції.

З грудня 2016 року – заступник начальника Головного управління – начальник кримінальної поліції ГУ Нацполіції у Київській області.

Рішення про призначення Андрія Нєбитова головою Нацполіції Київщини було ухвалено після завершення службового розслідування за фактом трагічної загибелі п’ятирічного Кирила Тлявова у Переяслав-Хмельницькому. Тоді за результатами поліцейського розслідування було притягнуто до відповідальності 12 співробітників поліції. Шістьох керівників районного відділу поліції було звільнено. Внаслідок громадського резонансу тодішній начальник поліції Київської області Дмитро Ценов оголосив про свою відставку.

4 липня 2019 року Ценова звільнили з посади і тимчасово виконувачем обов’язків начальника ГУ НП у Київській області було призначено Андрія Нєбитова.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

17 липня 2019 року тодішнім головою Нацполіції України Сергієм Князєвим Андрій Нєбитов був представлений особовому складу вже як начальник Головного управління Нацполіції Київської області.

З 2016 року, як сумісник, Андрій Нєбитов є професором кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національної академії внутрішніх справ (НАВС). Член спеціалізованої вченої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій при НАВС.

З 11 вересня 2023 року призначений заступником Голови Національної поліції (Івана Виговського) – начальником кримінальної поліції.

Одночасно посаду Начальника ГУ НП у Київській області зайняв Анатолій Щадило

Громадська діяльність

10 квітня 2019 року заступник начальника поліції Київщини, керівник кримінальної поліції Андрій Нєбитов взяв участь у Міжнародному київському півмарафоні 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2019 (21 кілометр) та приурочив свій пробіг до 100-річчя карного розшуку України.

З 2020 року перебуває у Національній асоціації адвокатів України (ЄДРПОУ 38488439).

Регалії та нагороди

Нагороджений нагрудними знаками “Почесний знак МВС України”, “За відмінність у службі” І та ІІ ступенів, “Закон та честь”, “За безпеку народу” та “За міжнародне співробітництво у правоохоронній діяльності”.

Указом Президента Володимира Зеленського від 8 липня 2021 року №279/2021 полковнику поліції Андрію Нєбитову було надано спеціальне звання генерала поліції третього рангу.

У грудні 2021 року за версією Національної рейтингової платформи “Еліта України” (недержавний та незалежний проект Міжнародного експертного клубу та рейтингового агентства Elit Expert) Андрій Нєбитов посів 12 місце у рейтингу 50 найвпливовіших представників київського регіону.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Співавтор 8 підручників, посібників, довідників та методичних рекомендацій, автор понад 20 статей, опублікованих у фахових виданнях України та інших держав, автор двох монографій та ще двох робіт, написаних у співавторстві з іншими вченими.

Наукові дослідження Андрія Нєбитова присвячені проблемам кримінального права, кримінальним аспектам злочинності, кримінологічної віктимології, пенітенціарної кримінології, кримінально-виконавчого права та правової статистики.

Схеми, зв’язки, скандали

7 липня 2020 року Андрій Нєбитов призначив Максима Скидана начальником Броварского міськвідділу ГУ НП після масової перестрілки автоперевізників, що сталася напередодні, 29 травня.

Одночасно, після виявлення фактів згвалтування та тортур підозрюваної жінки співробітниками Кагарлицької поліції, начальником Обухівського міськвідділу було призначено Олега Петренка. При цьому Нєбитов підкреслив, що саме співробітники Обухівського міськвідділу взяли під охорону місце події в Кагарлику і п’ять годин чекали на прибуття слідчого ДБР. Він назвав підслідних поліцейських Кагарлика “виродками”, які за час своєї служби нічого істотного не зробили, а в результаті “плюнули в обличчя” всім співробітникам поліції.

13 січня 2021 року начальник ГУ НП Андрій Нєбитов представив начальника реформованого Броварського районного управління поліції Максима Скидана, який раніше очолював міськвідділ. У лютому Скидан, після кількох скандалів з нерухомістю в Броварах, з відпустки не вийшов.

8 лютого 2021 року на його посаду був призначений Андрій Астаф’єв, якого менше ніж через рік  усунули від роботи у зв’язку зі службовим розслідуванням за фактом втечі з-під варти підсудного підконвойного 17 грудня 2021 року. Згодом  Астаф’єв подав рапорт про відставку.

Після призначення Андрія Нєбитова керівником Нацполіції у Київській області, у його безпосередню команду увійшли:

  • з 26 січня 2021 року – заступник начальника ГУ НП, начальник Слідчого управління підполковник Віктор Луговий, кандидат юридичних наук, який до цього обіймав аналогічну посаду в Закарпатській області;

  • заступник начальника ГУ НП – полковник Павло Панферов;

  • з 26 лютого 2021 року  – заступник начальника ГУ НП полковник Олексій Маслов, луганчанин, який раніше очолював управління карного розшуку в ГУ НП Київщини;

  • заступник начальника ГУ НП – полковник Максим Очеретяний.

22 липня 2021 року з матеріалу видання “Слідство.Інфо” стало відомо, що поліція Київщини за символічні 2 тис. гривень купила понад гектар землі та недобудовану будівлю біля озера у Бучі. Продавцем виступила компанія сина скандально відомого забудовника з Ірпеня Валерія Пєшого, який фігурує у низці кримінальних проваджень щодо шахрайства, ухилення від сплати податків та самоуправства. На той час Пєший був у розшуку і “знайшовся” безпосередньо перед укладенням угоди з продажу землі. 

Журналісти зв’язалися із головою поліції Київщини Андрієм Нєбитовим, який особисто підписував договір купівлі-продажу земельної ділянки. Той повідомив, що не пам’ятає деталей угоди та пообіцяв з’ясувати їх пізніше. Водночас він категорично заперечував, що забудовник через продаж землі за низькою ціною міг відкупитися від поліції. “Я зрозумів, до чого ви хилите. Ви хилите до того, що є фігурант і у такий спосіб він вирішив якесь питання. Я в цьому дуже маю сумнів. Це неможливо”, – заявив Андрій Нєбитов.

21 серпня 2021 року багато ЗМІ облетіла новина про те, що нібито у свій День народження 20 серпня, напередодні, Андрій Нєбитов біля Головного управління Національної поліції у Києві на вулиці Володимирській урочисто відкрив двометрову бронзову пам’ятку “капітану поліції” під назвою “Захисник”, яка своїми рисами багато в чому схожа на нього самого. У коментарях Нацполіції стверджувалося, що відкриття пам’ятника приурочено до 30-х роковин Незалежності України.

Цього ж дня поліцейські та загін барабанщиків урочисто привітали Андрія Нєбитова – вони вишикувалися посеред проїжджої частини біля “ЦУМу” на Хрещатику, який перекрили для репетиції параду на честь Дня Незалежності. Правоохоронці тричі прокричали “Ура” на очах пішоходів, а потім музиканти зіграли туш. Незабаром відповідний відеоролик зі сторінки ГУ НП у Київській області у соцмережі Facebook було “чомусь” видалено.

8 вересня 2021 року Андрій Нєбитов у складі низки високопоставлених правоохоронців “засвітився” на святкуванні 39-річчя заступника голови Офісу Президента – Олега Татарова, який понад 10 годин тривав в елітному ресторанному комплексі в Конча-Заспі.

Доходи, майно

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2018 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2019 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2020 рік.

Відповідно до даних декларації, з 2014 року Андрій Нєбитов орендував квартиру у Києві площею 68 кв. м у Нєбитової Тетяни Миколаївни. З 2020 року він користувався службовою квартирою у Києві площею 98 кв. м.

Наталія Нєбитова з 1999 року володіла квартирою у Донецьку площею 58 кв. м.

Як цінне майно Андрій Нєбитов задекларував годинник Graham Mercedes GP (придбано до початку електронного декларування), Breguet Marine 5817 5817ST/12/5V8 (2017 рік) та Zenith 03.2272.6150/51.C700 (2019 рік).

Наталія Нєбитова зазначила кільце, сережки та кулон з діамантами, а також норкову шубу Blackglama. З 2019 року вона володіла автомобілем Toyota RAV4 2016 випуску.

2020 року Андрій Нєбитов заробив 1 млн 21 тис. 772 гривні: 795 тис. 240 грн – зарплата у ГУНП Київської області та 226 тис. 532 грн – зарплата сумісника у НАВС.

Наталія Нєбитова отримала 84 тис. 822 гривні зарплати у НАВС.

До кінця 2020 року Андрій Нєбитов зберігав 40 тис. доларів, Наталія Нєбитова 5 тис. доларів – обидва готівкою.

3 березня 2022 року ВР прийняла Закон №2115-IX “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”, яким відтермінувала строк подання документів, що вимагаються відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи. Враховуючи положення Закону, НАЗК підготувало роз’яснення від 07 березня 2022 року № 4 щодо застосування його окремих положень, відповідно до яких під час дії воєнного стану не обов’язково подавати декларації будь-якого виду.

Фото: колаж KВ

Останнє оновлення: 15.09.2023 року

КиївВлада

Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4