Покинутому через Чорнобильську катастрофу місту Прип’ять (Вишгородський район Київщини) 4 лютого 2025 року виповнилось 55 років. Це одне з наймолодших українських міст.
Як дізналася КВ, Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) опублікувало в соцмережі архівні фото колись населеного атомниками та їх родинами міста.
“Прип’ять – одне з наймолодших міст України, засноване 4 лютого 1970 року. Воно з’явилося не випадково: його будували як ідеальне місто для працівників Чорнобильської атомної електростанції, яка мала стати символом наукового прогресу. До аварії місто вважалося одним із найкомфортніших для життя у всьому срср. Тут були широкі проспекти, кінотеатри, палац культури «Енергетик», басейни, спортивні комплекси, парк атракціонів, танцмайданчики, яхт-клуб… Тут не були модними слова: “НЗ”, “дефіцит”… У магазинах були всі необхідні товари. Але 26 квітня 1986 року все змінилося… Сьогодні Прип’ять, колись енергійне і людне місто, занурене у тишу”, – запостило ДАЗВ на Фейсбуці.
Автори допису пишуть, що “ми не зможемо повернути час назад, але ми зможемо поринути у спогади. Спогади через світлини, надані прип’ятчанами з особистих архівів. Більшості цих фото немає в інтернеті. Дякуємо за надані фото: Наталії Ходимчук, родині Патракових, Людмилі Джулай, Ірині Плюсніній, Світлані Зуйко, Володимиру Патракову”.
Читайте: Водно-болотне угіддя «Гирло річки Прип’ять» може отримати статус міжнародного значення
Фото: архівні через ДАЗВ
Олексій Ігнатьєв